• facebook
 • rss
 • Nowe wozy dla strażników

  mk

  dodane 07.01.2016 19:08

  Krakowska Straż Miejska otrzymała 7 stycznia 11 nowych samochodów.

  Kluczyki do nowych radiowozów (ich zakup kosztował w sumie 826 tys. zł) przekazał strażnikom prezydent Jacek Majchrowski. Podkreślał przy tym, że to ich podstawowe narzędzie pracy.

  - Intensywnie eksploatowane szybko się zużywają, dlatego też staramy się je w miarę możliwości, stopniowo wymieniać - zaznaczył prezydent. Jak wyliczał, w 2013 roku kupionych zostało sześć radiowozów, a w 2014 - cztery. - Teraz przekazujemy strażnikom jedenaście pojazdów, które - mam nadzieję - ułatwią wykonywanie codziennych obowiązków - powiedział Jacek Majchrowski.

  Z kolei komendant Straży Miejskiej Miasta Krakowa Adam Młot dodał, że zbliżające się Światowe Dni Młodzieży powodują, że zapotrzebowanie na sprawny sprzęt jest coraz większe. - Bardzo dziękuję przekazane radiowozy, jestem przekonany, że będą nam doskonale służyć - podkreślił.

  Na progu nowego roku krakowscy strażnicy miejscy otrzymali m.in. jeden specjalistyczny samochód, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Takie auto jest im potrzebne, gdy trzeba przewieźć osobę na wózku do Miejskiego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, noclegowni czy ogrzewalni.

  Oprócz tego wśród przekazanych w czwartek radiowozów znalazły się dwa samochody z napędem hybrydowym. Z uwagi na ich ekologiczny charakter funkcjonariusze będą ich mogli używać do patrolowania ścisłego centrum, czyli w rejonach, gdzie przeciwdziałanie tzw. niskiej emisji (czyli zanieczyszczeniom pochodzącym m.in. ze spalin samochodowych) to sprawa najwyższej wagi.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół