• facebook
 • rss
 • Prowadziła ich gwiazda

  dl

  dodane 07.01.2016 19:10

  6 stycznia 2016 roku mieszkańcy Spytkowic bardzo licznie zgromadzili się, by razem z Mędrcami ze Wschodu podążać do stajenki i złożyć Jezusowi dary oraz ofiarować swoje serca.

  Inicjatorami obchodów tego wspaniałego święta byli Ryszard Papanek - wójt Gminy Spytkowice wraz z radnymi Rady Gminy Spytkowice, którzy przewodniczyli całości uroczystości. Jej współorganizatorami byli Gminne Centrum Kultury i parafia Spytkowice.

  Wszyscy uczestnicy orszaku dostali korony oraz śpiewniki. Barwny pochód przeszedł główną ulicą na parking przykościelny, gdzie ustawiona została żywa szopka. To tam Trzej Królowie złożyli pokłon Dzieciątku i ofiarowali dary. Kolędującym drogę rozświetlała gwiazda, która prowadziła wszystkich do Pana. Przemarsz uświetniły muzyka i śpiew zespołów regionalnych "Siekiernica" i "Krzesani" oraz występ orkiestry dętej OSP Spytkowice.

  Po złożeniu darów u stóp Jezusa w stajence i wysłuchaniu słów Pisma Świętego wszyscy udali się do kościoła parafialnego, gdzie przygotowany został występ dzieci z Przedszkola Sióstr Służebniczek im. Edmunda Bojanowskiego oraz dzieci z zespołu "Krzesani" oraz "Siekiernica". Ponadto gościnnie wystąpił chór "Bel Canto" z Jordanowa.

  - Bardzo serdecznie dziękujemy inicjatorom za zorganizowanie i poprowadzenie wspaniałego święta. Mieszkańcom Spytkowic dziękujemy z kolei za tak liczne przyłączenie się do wspólnego kolędowania. Szczególnie dziękujemy też osobom, które uświetniły barwny pochód, uczestnicząc w nim w pięknych królewskich strojach. Każdy uczestnik orszaku, który w tym dniu założył piękne przebranie, zostanie obdarowany upominkiem przez Komisję Kultury - mówi Dominika Leśniak, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Spytkowicach.

  Z kolei wójt Ryszard Papanek dziękuje za uświetnienie uroczystości orkiestrze OSP, strażakom strzegącym porządku, księdzu proboszczowi, Kołu Gospodyń, zespołom "Krzesani", "Siekiernica", Związkowi Podhalan, chórowi "Bel Canto" ” i wszystkim uczestnikom orszaku oraz tym, którzy przyczynili się do organizacji i przeżycia uroczystości.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół