• facebook
 • rss
 • Kraków Airport dynamicznie rozpoczął rok

  jg /materiały prasowe

  dodane 01.02.2016 21:45

  W styczniu 2016 r. z usług krakowskiego lotniska skorzystało 303 677 pasażerów, co oznacza wzrost o 16 proc. w stosunku do stycznia 2015 roku.

  To historyczny rekord. Wzrost odnotowano również w liczbie operacji lotniczych - było ich 2 770, o 4 proc. więcej w stosunku do stycznia ubiegłego roku.

  - Po raz pierwszy krakowskie lotnisko przekroczyło próg 300 tys. obsłużonych pasażerów w pierwszym miesiącu roku - mówi Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. - Cieszymy się również z ogłoszenia w styczniu przez linię lotniczą Air France nowego połączenia pomiędzy Krakowem a Paryżem. Air France to już 15. tradycyjny przewoźnik oferujący połączenia ze stolicy Małopolski w tym roku. Pokazuje to, że oprócz ruchu turystycznego, krakowskie lotnisko ma znaczny potencjał ruchu biznesowego.

  W styczniu linia lotnicza Air France ogłosiła połączenie z Krakowa do Paryża CDG. Po raz pierwszy w historii ten jeden z największych przewoźników na świecie oferuje loty z Kraków Airport. To druga linia lotnicza, obok easyJet, która operuje na tej trasie.

  22 stycznia linia lotnicza SprintAir zainaugurowała loty z Krakowa do Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. A za dwa tygodnie, od 15 lutego, linia lotnicza KLM wprowadzi dodatkowy, poranny lot z Krakowa do Amsterdamu, zwiększając swoją ofertę do 14 rejsów tygodniowo.

  Co ciekawe, najdłuższa bezpośrednia i regularna destynacja z Krakowa to obecnie Wysypy Kanaryjskie. Samoloty taniej linii lotnicznej latają na Gran Canarię i Teneryfę dwa razy w tygodniu. Loty są o bardzo dogodnych porach. A jak informują służby prasowe Kraków Airport, obłożenie samolotów jest niemal 100-proc. Lot na Gran Canarię zajmuje ponad 5 godzin, a na Teneryfę - prawie 6.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół