• facebook
 • rss
 • Kard. Burke w Krakowie

  ps

  dodane 08.02.2016 20:13

  Po sobotnim pobycie w Poznaniu kard. Raymond Leo Burke w poniedziałek 8 lutego odwiedził stolicę Małopolski.

  Spotkanie z wiernymi rozpoczął on od promocji swojej najnowszej książki "Boża Miłość stała się Ciałem" w auli klasztoru franciszkanów. W tej publikacji kard. Burke pokazuje moc i piękno Eucharystii w kontekście nauczania Jana Pawła II i Benedykta XVI.

  - Pragnąłem w szczególny sposób przedstawić to nauczanie wiernym powierzonym mojej duszpasterskiej pieczy - wyjaśnił kard. Burke.

  - Od czasów młodości doświadczałem wierności i hojności, z jakimi polscy katolicy przeżywali swoją wiarę przyniesioną z ich własnej ojczyzny do mojej - Stanów Zjednoczonych. Polski katolicyzm zawsze był wielkim błogosławieństwem dla Kościoła w mojej ojczyźnie i dla mnie osobiście. Dlatego bardzo się cieszę, że moja książka o Najświętszej Eucharystii jest teraz dostępna dla osób posługujących się językiem polskim - tłumaczył.

  Przypomniał też, że piękna liturgia, którą pamiętał z lat młodości, została zmieniona przez "niszczycielską interpretację soboru watykańskiego drugiego". Kard. Burke przekonywał, że Jan Paweł II w dwóch ostatnich latach swojego pontyfikatu starał się przywrócić świętą liturgię, zgodną z intencją ojców soborowych. Po śmierci papieża Polaka jego dzieło kontynuował Benedykt XVI.

  - Mam nadzieję, że lektura tej książki może pomóc czytelnikowi lepiej poznać naszego Eucharystycznego Pana i coraz żarliwiej Go kochać - mówił w poniedziałek kard. Burke.

  Do auli bł. Jakuba Strzemię na spotkanie z niezwykłym gościem przyszło wiele osób, które chciały na żywo posłuchać kardynała, dostać od niego autograf, a nawet zamienić kilka zdań na osobności. Podczas spotkania był również czas na zadawanie pytań. Poruszano zarówno tematy dotyczące liturgii, rozpoznania powołania czy kryzysu męskości w Kościele. Pytano też o sprawy delikatne, związane m.in. z liturgią neokatechumenalną czy z Bractwem św. Piusa X.

  Wszyscy chętni podczas tego spotkania oprócz najnowszej publikacji kard. Burke mogli kupić też wywiad-rzekę pt. "Kardynał w sercu Kościoła". Jest to niezwykłe świadectwo walki o świętość Boga i życie wieczne człowieka.

  Tuż po spotkaniu autorskim kard. Burke odprawił Mszę św. pontyfikalną (w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego) w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła, na którą również przybyły tłumy.

  Kard. Burke jest autorem wielu publikacji i wykładów nt. prawa kanonicznego, Eucharystii, nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, Matki Bożej z Guadalupe oraz świętości życia ludzkiego. Pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Wstąpił do Seminarium Świętego Krzyża w La Crosse. Studiował na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.

  Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk Pawła VI w Rzymie w 1975 roku. Biskupem mianował go w 1995 roku Jan Paweł II, a godność kardynała - 15 lat później - nadał mu Benedykt XVI.
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół