• facebook
 • rss
 • Lotniskowy rekord

  jg

  dodane 02.03.2016 09:15

  Kraków Airport w lutym obsłużył 310 tys. pasażerów. To najlepszy miesięczny wynik w historii lotniska.

  Po raz pierwszy wynik powyżej 300 tys. pasażerów zanotowano w najkrótszym miesiącu roku. - Największe bezwzględne wzrosty w lutym zawdzięczamy liniom Ryanair, easyJet oraz KLM, które  w sumie przewiozły w lutym 41 tys. dodatkowych pasażerów - mówi Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.

  Dwaj pierwsi przewoźnicy oferują najwięcej kierunków i mają w krakowskim porcie największe udziały rynkowe. Natomiast KLM w połowie miesiąca dodał drugi codzienny rejs i oferuje obecnie 14 lotów tygodniowo. - Kolejnym wzmocnieniem naszej siatki będzie połączenie SAS do Kopenhagi, które rusza pod koniec marca - dodaje J. Pamuła.

  Jak już wielokrotnie pisaliśmy, rekordy popularności bije połączenie z Krakowa na Wyspy Kanaryjskie. Po raz kolejny potwierdzają to statystyki. W lutym wypełnienie rejsów oferowanych przez Ryanair na Teneryfę wyniosło 97 proc. Irlandzka tania linia lata także z Krakowa na Gran Canarię.

  W dwóch pierwszych miesiącach br. krakowskie lotnisko łącznie obsłużyło 613 677 pasażerów, co daje wzrost o 17 proc. w stosunku do 2015 roku.

  W tym roku krakowski port lotniczy czekają ważne wydarzenia. Od 24 do 27 kwietnia w Krakowie trwać będzie forum lotnicze Routes Europe, najważniejsze wydarzenie roku w branży lotniczej. Weźmie w nim udział ponad 1200 przedstawicieli linii lotniczych, lotnisk,organizacji turystycznych.

  Głównym celem spotkania (co roku organizowanego w innym miejscu) są rozmowy na temat nowych połączeń, rozwoju nowych przedsięwzięć czy sposobów dotarcia do klientów. To podczas Routes rozstrzyga się kształt siatki lotniczej Europy. Część kongresowo-targowa Routes Europe odbędzie się w Expo Kraków.

  Z kolei w lipcu Kraków Airport będzie musiał obsłużyć tłumy pielgrzymów zmierzających na Światowe Dni Młodzieży.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół