• facebook
 • rss
 • Zbiórka żywności Caritas

  Agnieszka Homan

  dodane 03.03.2016 21:23

  W piątek 4 marca i sobotę 5 marca odbędzie się X Przedświąteczna Zbiórka Żywności, organizowana w całym kraju przez Caritas pod hasłem: "Tak, pomagam!".

  W archidiecezji krakowskiej żywność będzie zbierać ok. 1100 wolontariuszy w ponad 130 sklepach. Do akcji włącza się też młodzież ze szkolnych kół Caritas.

  Wolontariusze biorący udział w zbiórce działają na co dzień w parafialnych zespołach charytatywnych lub parafialnych zespołach Caritas, w szkolnych kołach Caritas oraz w Centrum Wolontariatu Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Zebrane produkty spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, takie jak: mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, kawa, herbata i słodycze pozwolą na przygotowanie paczek świątecznych dla kilkunastu tysięcy najbardziej potrzebujących osób.

  Wolontariuszy będzie można łatwo poznać dzięki koszulkom i identyfikatorom Caritas, a sklepy, w których trwać będzie zbiórka, oznaczone są plakatami akcji. Zadaniem biorących udział w akcji jest nie tylko zebranie, przetransportowanie, sortowanie i wydawanie żywności, ale też przygotowanie szczegółowych sprawozdań, gdyż cała akcja jest zbiórką publiczną.

  Przed Bożym Narodzeniem 2015 w zbiórkę Caritas Archidiecezji Krakowskiej zaangażowało się ok. 1200 wolontariuszy, którym w 133 sklepach udało się zebrać ponad 35 ton żywności. Paczki świąteczne trafiły do ok. 15 tysięcy osób ubogich, mieszkających na terenie archidiecezji.

  Wykaz sklepów biorących udział w zbiórce można znaleźć na stronie internetowej: www.krakowcaritas.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół