• facebook
 • rss
 • Olimpiada Specjalna w Zakopanem

  jg

  dodane 07.03.2016 19:46

  Już 9 marca w Zakopanem rozpoczną się IX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Zakopane-Białystok 2016. Otworzy je para prezydencka.

  Prawie pół tysiąca sportowców z niepełnosprawnością intelektualną z całego kraju będzie rywalizowało o medale w takich dyscyplinach, jak: narciarstwo biegowe i zjazdowe, hokej halowy, biegi na rakietach śnieżnych czy łyżwiarstwo szybkie. - Igrzyska Zakopane-Białystok 2016 są najważniejszym etapem rywalizacji o nominacje na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które w 2017 roku zostaną rozegrane w Austrii. To właśnie ze złotych medalistów igrzysk w Zakopanem i Białymstoku składać się będzie polska kadra Olimpiad Specjalnych na najbliższe igrzyska światowe - tłumaczy Anna Karpiel-Semberecka z zakopiańskiego magistratu.

  Zmagania sportowców rozegrane zostaną 10 i 11 marca w stacji narciarskiej Suche (narciarstwo alpejskie) oraz na terenie Centralnego Ośrodka Sportu pod Wielką Krokwią (biegi narciarskie i biegi na rakietach śnieżnych).

  Igrzyska zainauguruje ceremonia otwarcia z udziałem pary prezydenckiej, która rozpocznie się 9 marca o godz. 19 pod Wielką Krokwią. Wcześniej przez Zakopane przebiegnie sztafeta niosąca Ogień Nadziei, od którego zapalony zostanie olimpijski znicz. Sztafetę tworzyć będą zawodnicy Olimpiad Specjalnych oraz polscy policjanci z organizacji Bieg Strzegących Prawa na Rzecz Olimpiad Specjalnych. Igrzyska będą wielkim świętem nie tylko dla zawodników, trenerów i kibiców Olimpiad Specjalnych, ale także dla turystów i mieszkańców Zakopanego.

  Do 12 marca w parku Miejskim im. Józefa Piłsudskiego można oglądać plenerową wystawę zdjęć poświęconych Olimpiadom Specjalnym, które prezentują osiągnięcia zawodników i historię ruchu Special Olympics w Polsce.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół