• facebook
 • rss
 • Para prezydencka otworzyła Olimpiadę Specjalną

  jg

  dodane 09.03.2016 22:14

  Ceremonia otwarcia IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych z udziałem pary prezydenckiej odbyła się 9 marca wieczorem pod Wielką Krokwią w Zakopanem.

  - Przed wami podwójny wysiłek, podwójny start. Trzeba wiele wysiłku włożyć w zdrową rywalizację sportową, ale i należy stanąć do walki ze swoimi słabościami - mówił prezydent Andrzej Duda.

  - Drodzy zawodnicy, chciałabym bardzo serdecznie podziękować za zaproszenie do uroczystego otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych - dodała z kolei Agata Kornhauser-Duda. - Jest to dla mnie ogromny zaszczyt, że wzorem moich poprzedniczek - pani Jolanty Kwaśniewskiej, pani Marii Kaczyńskiej i pani Anny Komorowskiej - mogę kontynuować tradycję wspierania Ruchu Olimpiad Specjalnych Polska. Bardzo się cieszę, że to sportowe wydarzenie spotyka się z coraz większym zainteresowaniem - mówiła pierwsza dama.

  Zawody w Zakopanem będą rozgrywane 10 i 11 marca w stacji narciarskiej Suche koło Poronina (narciarstwo alpejskie) oraz na terenie Centralnego Ośrodka Sportu pod Wielką Krokwią (biegi narciarskie i biegi na rakietach śnieżnych).

  17 marca rozpocznie się drugi etap Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych. W Białymstoku rywalizować będą łyżwiarze szybcy oraz hokeiści halowi. Ceremonia zamknięcia igrzysk odbędzie się 20 marca.

  Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Zakopane-Białystok 2016 są najważniejszym etapem rywalizacji o nominacje na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które w 2017 roku zostaną rozegrane w Austrii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół