• facebook
 • rss
 • Pięknie mówić o Bogu

  mk

  dodane 01.04.2016 18:05

  Uczniowie z pięciu powiatów rywalizowali w Libiążu, recytując poezję religijną.

  Do finału tegorocznej edycji Regionalnego Konkursu Poezji Religijnej zakwalifikowało się 51 uczniów z powiatów wielickiego, myślenickiego, krakowskiego, chrzanowskiego i lublinieckiego (woj. śląskie).

  W tym roku za najlepszych recytatorów zostali uznani: Dominik Kuras (szkoły podstawowe, klasy I-III), Magdalena Kowalska (szkoły podstawowe, klasy IV-VI), Weronika Sołkowska (gimnazja) oraz Maksymilian Podgórski (szkoły ponadgimnazjalne).

  - Nasz konkurs przyciąga określoną grupę dzieci i młodzieży, która przez swoją recytację chce pokazać, że wiara jest istotnym elementem naszego życia - mówi Aneta Szewczyk, dyrektor Zespołu Szkół Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu i organizator konkursu. Dodaje, że to także okazja, by młodsi uczniowie mogli usłyszeć recytacje w wykonaniu starszych kolegów i koleżanek. - Patrzą na nich z podziwem, uczą się. To dla nich także świadectwo, że można o Panu Bogu mówić pięknie, nie tylko będąc małym dzieckiem - podkreśla A. Szewczyk.

  Kiedy konkursowe jury obradowało, młodzież z liceum w Zespole Szkół KSW wystawiła dla uczestników konkursu pasyjne przedstawienie. - Rozgrywa się to w Wielki Piątek. Apostołowie uciekają z drogi krzyżowej i spotykają się w Wieczerniku. Są załamani, rozczarowani. Śmierć mistrza to dla nich całkowita klęska. Rozpamiętują przeszłość, oskarżają się nawzajem - opowiada Antoni Buchała, polonista, autor scenariusza i reżyser przedstawienia. - My jesteśmy do nich bardzo podobni. Czasem jednak warto uwierzyć, choć wydaje się to nieracjonalne. Kłótnia uczniów kończy się przecież w momencie, gdy przychodzą kobiety i oznajmiają im, że grób jest pusty - tłumaczy.

  Konkurs recytatorski w Libiążu odbywa się od 23 lat. Od 13 lat ma on wymiar regionalny. Biorą w nim udział uczniowie od pierwszej klasy szkoły podstawowej (w tym roku były to także sześciolatki) aż do klas maturalnych.

  Pełne wyniki konkursu na kolejnej stronie.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół