• facebook
 • rss
 • Na Campus Misericordiae zabrzmiał Dzwon Miłosierdzia

  mk

  dodane 03.04.2016 22:52

  Odsłonili go mieszkańcy Wieliczki i okolic.

  Podczas Mszy św. w Niedzielę Miłosierdzia w Łagiewnikach ważący pół tony dzwon poświęcił kard. Stanisław Dziwisz. Tego samego dnia wieczorem instrument zabrzmiał w Brzegach, tuż obok miejsca, w którym papież Franciszek odprawi Mszę św. dla uczestników Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

  Zanim jednak Dzwon Miłosierdzia został rozkołysany i jego bicie rozległo się na Campus Misericordiae, odsłonili go - wybrani przez burmistrza Wieliczki Artura Kozioła spośród zebranych - okoliczni mieszkańcy.

  - Dzisiaj dzwon zabrzmiał na próbę, jeszcze nie na swojej dzwonnicy - mówi A. Kozioł. Jak dodaje, w pełni dźwięk Dzwonu Miłosierdzia będzie słychać, gdy na Campus Misericordiae dotrze papież. - Potem to dzwonienie będzie związane z dużymi wydarzeniami, akcjami miłosierdzia - zapowiada burmistrz Wieliczki.

  Umieszczony w Brzegach dzwon waży 500 kg i został odlany w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu. Jest ozdobiony symbolem Światowych Dni Młodzieży oraz herbami papieża Franciszka, kard. Dziwisza i Jana Pawła II. Instrument brzmi w tonacji a1.

  A. Kozioł przypomina, że to tylko jeden z symboli, które będą przypominać o ŚDM już po ich zakończeniu. W Brzegach stoi już pomnik, zostały wybudowane rondo Światowych Dni Młodzieży oraz Dom Środowiskowy "Misericordiae" o powierzchni 800 mkw.

  Sam dom "Misericordiae" będzie miał podwójną funkcję - na piętrze znajdą się mieszkania chronione dla 15 osób. Na parterze natomiast z pobytu dziennego będzie mogło korzystać 45 osób starszych. - Będą tam m.in. fitness, rehabilitacja. Chodzi o to, żeby ludzi starszych wyciągnąć z ich domów. To wymiar bardzo nowoczesny, który wychodzi naprzeciw potrzebom osób starszych i samotnych - mówi ks. Bogdan Kordula, dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

  W planach jest także powstanie w tym miejscu centrum logistycznego dla Caritas pod nazwą "Chleb Miłosierdzia". Będzie to magazyn, z którego żywność będzie mogła być przekazywana bezpośrednio do parafii całej diecezji (a także do części diecezji sąsiednich, położonych w Małopolsce). Z takiej pomocy krakowskiej Caritas korzysta w sumie kilkadziesiąt tysięcy osób.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół