• facebook
 • rss
 • Szybka kawa dla pielgrzyma

  mk

  dodane 04.04.2016 00:00

  Podczas ŚDM Caritas będzie odpowiedzialna za strefy gastronomiczne i mobilne punkty żywnościowe.

  Przedstawiciele m.in. Caritas Archidiecezji Krakowskiej opowiadali o tym 3 kwietnia, podczas konferencji na Campus Misericordiae w Brzegach.

  - Standaryzowane strefy gastronomiczne będą powtarzalne, dobrze oznakowane i usytuowane w rejonie głównych uroczystości religijnych - mówiła Katarzyna Rybicka, konsultant Caritas Archidiecezji Krakowskiej i członek zarządu firmy Amplus.

  W skład stref wejdą punkty wydawania zarówno posiłków ciepłych, jak i suchego prowiantu. Będą tam także swego rodzaju kawiarnie, czyli miejsca, gdzie pielgrzymi będą mogli liczyć na szybką kawę i ciastko.

  - Posiłki wydawane będą na podstawie talonów wydawanych przez komitet organizacyjny, za vouchery oraz za gotówkę lub inne formy płatności bezgotówkowej - wyjaśniała K. Rybicka.

  Przygotowane przez Caritas strefy będą uzupełnieniem dla lokalnych restauracji i punktów gastronomicznych, z których również korzystać będą pielgrzymi posiadający talony. Najobszerniejszy pakiet, który mogą wybrać pielgrzymi, zakłada zapewnienie im wszystkich świadczeń przez 9 dni.

  W samym Krakowie ma powstać kilkanaście stref gastronomicznych przygotowanych przez Caritas. Znajdą się one m.in. przy ul. Bernardyńskiej, w rejonie hotelu "Forum", sanktuariów Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II, pl. Inwalidów czy ul. Piastowskiej.

  Oprócz tego Caritas ma wspierać także zapewnienie pielgrzymom wyżywienia w miejscach ich noclegów.

  Pakiety suchego prowiantu, jakie będą mogli otrzymać uczestnicy Światowych Dni Młodzieży, oraz namioty, z których będą się składać strefy gastronomiczne, Caritas zaprezentowała już na początku roku. Więcej w tekście "Jedzenie pod namiotami".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół