• facebook
 • rss
 • Kongres praktyków miłosierdzia

  bg

  dodane 06.04.2016 10:26

  7 kwietnia w Krakowie odbędzie się Jubileuszowy Kongres Miłosierdzia. Będzie poświęcony miłosierdziu w praktyce duszpasterskiej.

  Organizatorami  są: Międzynarodowa Akademia Bożego Miłosierdzia, sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Zgromadzenie Matki Bożej Miłosierdzia oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

  - Nazwaliśmy ten kongres „jubileuszowym”, ponieważ odbywa się w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Kongresy Miłosierdzia, niektóre o charakterze międzynarodowym, odbywają się w Krakowie od 1990 r. co 2-3 lata. Ich organizatorami od początku były siostry z Łagiewnik i metropolita krakowski, na którym spoczywa troska o kult Bożego Miłosierdzia - tłumaczy ks. prof. Jan Machniak, rektor Międzynarodowej Akademii Bożego Miłosierdzia, która jest współorganizatorem kongresu.

  - Zaprosiliśmy przede wszystkim duszpasterzy, którzy omówią m.in. przeżywanie Bożego Miłosierdzia w parafii, nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Będzie to odpowiedzią na liczne prośby księży, którzy przyjeżdżają wraz z innymi pielgrzymami do Łagiewnik. Przybywa ich tu zaś ponad milion rocznie. Także świeccy czciciele proszą o wskazówki. Chodzi więc o to, jak w praktyce parafialnej czcić Boże Miłosierdzie, jak włączać się w sensie dobroczynnym w dzieło miłosierdzia, na co mocno zwraca uwagę papież Franciszek, mówiąc o tym, że z miłosierdziem Bożym trzeba wyjść do człowieka - dodaje ks. prof. Machniak.

  Obrady będą się odbywały od godz. 9 do 18 w łagiewnickiej bazylice Bożego Miłosierdzia  (ul. św. Faustyny 3).

  O godz. 9 uczestników przywita bp Jan Zając. W pierwszej części, do godz. 15, przewidziano wystąpienia: bp. Henryka Ciereszki, ks. prof. Stanisław Wronki, ks. prof. Edwarda Stańka, ks. dr. Marcina Cholewy, ks. dr. Marka Gilskiego, ks. prof. Jana Daniela Szczurka i s. Elżbiety Siepak. O godz. 15 rozpocznie się Godzina Miłosierdzia. Po niej, o godz. 16, wystąpią ks. prof. Jan Machniak i ks. Franciszek Ślusarczyk. Na godz. 16.20 przewidziano dzielenie się doświadczeniami miłosierdzia. Kongres zakończy o godz. 18 Msza św. pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół