• facebook
 • rss
 • Pielgrzymka Caritas do apostołów miłosierdzia

  Agnieszka Homan

  dodane 10.04.2016 11:28

  Ponad 2500 osób z 26. Caritas diecezjalnych i Caritas Polska spotkało się w Krakowie na XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Caritas.

  W spotkaniu, które odbyło się 9 kwietnia, na zakończenie 72. Tygodnia Miłosierdzia w sanktuarium św. Jana Pawła II i w sanktuarium Bożego Miłosierdzia, wzięli udział pracownicy centrali i placówek Caritas oraz wolontariusze z Caritas parafialnych, a także dzieci i młodzież ze szkolnych kół Caritas.

  Uczestnicy wysłuchali konferencji pt. "Kim jest sługa?", którą wygłosił ks. Artur Ważny, dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Przywołując scenę umycia nóg apostołom oraz odwołując się do poszczególnych części Eucharystii, ks. Ważny tłumaczył pracownikom i wolontariuszom, jak od Jezusa uczyć się odpowiedniego podejścia, wierności i delikatności w stosunku do tych, którym pomagają.

  Mszy św. przewodniczył bp Wiesław Szlachetka, przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski. Jak podkreślił bp Szlachetka, Caritas pielgrzymuje do miejsc związanych z największymi w naszych czasach apostołami miłosierdzia - św. s. Faustyną i św. Janem Pawłem II. - Przywołane na wstępie błogosławieństwo miłosierdzia znajduje się w samym sercu Boskich błogosławieństw - powiedział biskup. - To błogosławieństwo nadaje głębszy sens wszystkim pozostałym błogosławieństwom - dodał.

  Pielgrzymi, którzy przyjechali także z odległych krańców Polski, podkreślali, jak ważne jest dla nich to coroczne spotkanie, na którym mogą zobaczyć się i poczuć wspólnotę z innymi osobami, zaangażowanymi w tę samą służbę.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół