• facebook
 • rss
 • Wskazówki dla zagubionych

  mk

  dodane 10.04.2016 12:09

  Sześć godzin, trzy ewangelie i 38 czytających osób. Tak w liczbach wyglądał maraton biblijny, który 9 kwietnia odbył się w Bolechowicach.

  - To niesamowite - zakończyliśmy na przypowieści o synu marnotrawnym z ewangelii św. Łukasza. To szczególny znak - mówi ks. Michał Kania,  wikary bolechowickiej parafii i koordynator rejonowy ŚDM 2016.

  Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są pochodzące z Pisma Świętego słowa "Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią", były bowiem głównym pretekstem do zorganizowania drugiego maratonu biblijnego w Bolechowicach.

  - W parafii mamy Krąg Biblijny, który skupia ok. 20 osób. Staramy się co tydzień rozważać Pismo Święte w myśl słów: "Wiara rodzi się z tego, co się słyszy" - opowiada ks. M. Kania. - Chcieliśmy pokazać, że w taki sposób, poprzez medytację słowa Bożego, także można przygotowywać się do Światowych Dni Młodzieży. Dlatego zaangażowaliśmy młodzież, liderów ŚDM, członków komitetów parafialnych, koordynatorów dekanalnych - tłumaczy.

  Czytanie Nowego Testamentu rozpoczęło się po wieczornej Mszy św., czyli ok. godz. 18. Każda z osób wychodziła do ustawionej na środku ambonki na dziesięć minut. W sumie w trwającym do północy maratonie wzięło udział 38 osób - głównie młodzieży.

  - Słowo Boże pokazuje nam Jego miłość i umacnia nas w wierze - mówi Joanna Wykrota z parafialnego komitetu ŚDM w Bolechowicach. - Są takie fragmenty w Piśmie Świętym, które pomagają nam pamiętać, że Bóg zawsze jest przy nas i są doskonałą wskazówką, zwłaszcza dla ludzi młodych, czasem zagubionych, szukających swojego miejsca w życiu - podkreśla.

  Maraton czytania Pisma Świętego w Bolechowicach odbył się w przeddzień Niedzieli Biblijnej, rozpoczynającej w polskim Kościele Tydzień Biblijny (10-16 kwietnia). W tym roku jego hasłem są słowa z Dziejów Apostolskich: "Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół