• facebook
 • rss
 • Wiosna Jazzowa

  jg

  dodane 28.04.2016 12:41

  "Wiosna Jazzowa" w Zakopanem potrwa od 29 kwietnia do 3 maja. Będzie to 5 niezwykłych dni pod Giewontem ze światowej klasy muzykami. Tegoroczna edycja to również parada jazzowa, duże koncerty plenerowe oraz małe kameralne wydarzenia klubowe, koncerty sceniczne i wiele innych atrakcji.

  Festiwal rozpocznie koncert zespołu Apostolisa Anthimosa w Miejskiej Galerii Sztuki przy Krupówkach, a także występ młodej i utalentowanej artystki Mag Balay w hotelu "Aries & Spa".

  30 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Jazzu, który również w Zakopanem będzie uroczyście obchodzony. - Zaczniemy Zakopiańską Paradą Jazzową, połączoną z XVI Tatrzańskim Zlotem Pojazdów Zabytkowych. Podczas parady nie zabranie muzyki, tańca oraz innych atrakcji. Z kolei wieczorem, na scenie kina "Sokół", będzie można posłuchać zespołów Tango Conspiration & Villu Veski oraz czeskiego wykonawcy Ondřeja Havelki z zespołem w projekcie "Pearls of Swing" - zachęca Anna Karpiel-Semberecka z zakopiańskiego magistratu, który jest głównym organizatorem festiwalu.

  Niedziela 1 maja dostarczy również wielu muzycznych wrażeń skierowanych m.in. do najmłodszych, przyszłych miłośników jazzu. Oprócz koncertu w parku Miejskim, który dedykowany jest dzieciom, jazzu będzie można posłuchać przy Krupówkach, w kawiarni "Europejska" oraz w hotelu "Aries & Spa". Wieczorem w kinie "Sokół" zaprezentują się w ramach gali Jazz Top laureaci plebiscytu czytelników miesięcznika "Jazz Forum". Wystąpi zespół Atom String Quartet z Niką Lubowicz, a później, z muzyką Jarka Śmietany, jego przyjaciele - Adam Czerwiński, Wojciech Karolak, Marek Napiórkowski, Adam "Szabas" Kowalewski oraz Piotr Baron.

  2 maja Wojciech Mazolewski Quintet zaprasza na zabawę w rytmach jazzu na plac Niepodległości. Po południu w kinie "Sokół" można będzie posłuchać gości z krajów wyszehradzkich oraz Scott Henderson Trio.

  Ostatni dzień festiwalu, czyli środa 3 maja, to tajemniczy koncert "Folkowa Lawina z Gór". Jak wiadomo, jazz to sztuka improwizacji, a co wtedy się wydarzy?

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół