• facebook
 • rss
 • Z flagą do mety, start!

  ps

  dodane 02.05.2016 16:20

  2 maja przejeżdżając przez Kraków rolkarze rozdawali przechodniom biało-czerwone balony.

  Część rolkowej trasy wiodła przez Rynek Główny   Część rolkowej trasy wiodła przez Rynek Główny Paulina Smoroń /Foto Gość Święto Flagi krakowianie postanowili uczcić w nietuzinkowy sposób - ubrani w barwy narodowe, dumnie ściskając w rękach chorągiewki, wyruszyli w 10-kilometrową trasę na rolkach! Rodzinny przejazd "Dla biało-czerwonej" - bo o nim mowa - zorganizowano w Krakowie po raz pierwszy. Była to zarazem część 28. odsłony projektu "Młodzież Pamięta" w 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

  - Chodzi o to, by coraz żywiej i barwniej przeżywać to święto, zwłaszcza, że nieraz narzekamy na smutne i nudne obchody uroczystości państwowych. A przecież jest z czego się cieszyć! - przekonywał Mariusz Cupiał, pomysłodawca akcji.

  Poniedziałkowa przejażdżka to niewątpliwie forma nowoczesnego patriotyzmu, która zachęca krakowian do większej aktywności podczas świątecznego weekendu.

  - Taka inicjatywa to świetny pomysł, ponieważ poprzez naszą pasję możemy dać wyraz naszej patriotycznej postawy. Dziś zdarza się, że młodzi nie mają szacunku do symboli narodowych i o nich wręcz zapominają. My, mimo że jesteśmy młode, dziś chcemy pokazać, że pamiętamy! - opowiadała uczestniczka Monika, która tego dnia razem z koleżankami brała udział w patriotycznym przejeździe na rolkach.

  Jak podkreślają uczestnicy, rywalizacja nie miała tutaj żadnego znaczenia. Liczył się przede wszystkim patriotyzm połączony z dobrą zabawą.

  - Święto Flagi powinno być bardzo ważne dla wszystkich Polaków, a przecież nie każdy o nim pamięta. My chcemy nieco zmienić ten stereotyp i pokazać innym, że dziś też jest powód do świętowania - mówiła Magdalena, jedna z uczestniczek.

  Fanom tego rodzaju sportu forma poniedziałkowego świętowania szczególnie przypadła do gustu. Jednak trasa tego niecodziennego przejazdu nie była wcale taka łatwa. Żeby dotrzeć do mety, musieli przejechać 10 km! Wyruszyli z ul. Krupniczej, by następnie okrążyć Błonia. Stamtąd przejechali na Rynek Główny, mijając po drodze Bulwary Wiślane i Wawel. Następnie ul. Piłsudskiego wrócili na miejsce startu.

  Organizatorami poniedziałkowej patriotycznej przejażdżki był Krakowski Klub Freestyle'owy we współpracy z Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie i Małopolskim Centrum Edukacji "MEC".

  Jutro z kolei na ulice Krakowa już po raz 20. wyjedzie patriotyczny tramwaj - również w ramach akcji "Młodzież Pamięta".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół