• facebook
 • rss
 • Kraków stolicą fotografii

  ps

  dodane 11.05.2016 19:38

  Od czwartku 12 maja przez miesiąc można będzie oglądać w Krakowie prace wielu światowej sławy artystów.

  Miesiąc Fotografii, bo o nim mowa, to wydarzenie, którego program obfituje w wiele unikatowych wystaw, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Ten główny europejski festiwal fotograficzny w stolicy Małopolski organizowany jest już po raz 14.

  Wszystkie wystawy objęte zostały wspólnym hasłem: "Kryzys? Jaki kryzys?!". Jak tłumaczą organizatorzy na stronie festiwalu, "kryzys to już nie stan przejściowy czy anomalia, lecz cecha charakterystyczna codzienności, stan permanentny, z którym musimy się mierzyć właściwie na wszystkich poziomach naszego funkcjonowania: prywatnym, publicznym i globalnym. Kryzysy polityczne, ekonomiczne, ekologiczne, migracyjne dotyczą nas tak samo, jak kryzysy tożsamości, zaufania czy »indywidualności«  w zglobalizowanym świecie".

  W Krakowie pojawią się m.in. prace Paula Grahama, którego wielokrotnie nagradzany projekt "Nowa Europa" wystawiony będzie w "Starmach Gallery" przy ul. Węgierskiej 5.

  Nie zabraknie również znakomitych polskich artystów. Jedną z takich osób jest Aneta Grzeszykowska, która w swoich pracach zwraca uwagę na problem niedopasowania jednostki i ról, w jakie musi wchodzić człowiek. Jej wystawa dostępna będzie w MOCAK.

  Na tegorocznym festiwalu pojawi się również motyw nieszczęśliwej miłości, ukazany w pracach Maxa Pinckersa.

  Ciekawym projektem będzie niewątpliwie wystawa plenerowa "#Dysturb", której głównym tematem jest kryzys dziennikarstwa. Aby zwrócić uwagę na ten problem, artyści wykorzystają ściany budynków czy billboardy, na których pojawią się wiadomości rzadko spotykane w czołówkach gazet.

  Organizatorzy Miesiąca Fotografii nie zapomnieli też o młodych twórcach, których premierowe pokazy zorganizowane będą w ramach sekcji ShowOFF.

  Pozostałe wystawy tegorocznej odsłony festiwalu będzie można oglądać m.in. w Bunkrze Sztuki czy Cricotece. Szczegółowy program można znaleźć na stronie: www.photomonth.com.

  Zarówno Miesiąc Fotografii, jak i wydarzenia towarzyszące, w tym trwający równolegle Krakow Photo Fringe, to bardzo ważne wydarzenia w fotograficznym kalendarzu nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Jest to nieraz jedyna okazja do tego, by na żywo zobaczyć prace wielu legend fotografii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół