• facebook
 • rss
 • Pozytywnie o ŚDM

  raf /KAI

  dodane 01.06.2016 11:30

  O przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w archidiecezji katowickiej mówił w Warszawie abp Wiktor Skworc. Bierze on udział w Spotkaniu Zespołu ds. Kontaktów Konferencji Episkopatu Polski z Konferencją Episkopatu Niemiec.

  Jednym z tematów spotkania były Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Abp Skworc mówił o przygotowaniach do tego wydarzenia w archidiecezji katowickiej.

  Dni w diecezjach

  Zwrócił uwagę na ważne aspekty przygotowań na przyjęcie młodych z całego świata w ramach Dni w Diecezjach. Podkreślił ogromną gościnność wiernych. Na apel o przyjęcie młodych w swoich domach odpowiedziało 6,5 tys. rodzin. To do nich trafi ok. 20 tys. pielgrzymów. – Jest to wyzwolenie dobra i pokazanie otwartości. Myślę, że podobne zjawisko występuje w całej Polsce – mówił metropolita katowicki.

  Wolontariat

  Abp Skworc wskazał także na zaangażowanie młodych Polaków w wolontariat. W archidiecezji katowickiej zgłosiło się 2 tys. osób. – To bardzo pozytywne zjawisko. Chcielibyśmy, aby ci młodzi zostali po ŚDM społecznikami, gdyż bardzo dziś potrzebujemy takich ludzi – dodał.

  Współpraca z samorządami

  Zdaniem abp. Skworca, ważnym aspektem przygotowań do ŚDM jest współpraca z samorządami. Lokalne władze są bardzo otwarte na to wydarzenie. Uważają, że to doskonała promocja ich miast i regionów, dlatego znajdują pieniądze, aby wspomagać organizację Dni w Diecezjach. – Myślę, że przy pojawiających się co raz negatywnych informacjach o ŚDM, zamachach i innych zagrożeniach trzeba pokazywać dobro, jakie realizowane jest w diecezjach – zaznaczył abp Skworc.

  Archidiecezja katowicka będzie gościć młodych pielgrzymów z kilkudziesięciu krajów świata od Włoch po Antyle Holenderskie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół