• facebook
 • rss
 • Małopolskie gazetki szkolne najlepsze

  jg

  dodane 02.06.2016 08:41

  Kilka zespołów redakcyjnych z małopolskich szkół zostało wyróżnionych w Forum Pismaków 2016. Finał Ogólnopolskiego Konkursu Gazetek Szkolnych odbył się 1 czerwca w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

  Podczas gali finałowej wielką radość przeżywali mali dziennikarze z kilku małopolskich szkół. W kategorii najlepszej gazetki redagowanej w szkołach podstawowych na podium stanęły aż dwa zespoły redakcyjne z naszego województwa. Mistrzem Pismaków 2016 r. została gazetka "Bez Tytułu", wydawana przez uczniów z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Bohaterów Westerplatte w Cichem. Laureatem została także gazetka "Primo", wydawana przez Szkołę Podstawową nr 41 im. Jana Kochanowskiego w Krakowie. W gronie zaproszonych na galę znalazł się również zespół redakcyjny wydający miesięcznik "Gimpel" z I LO im. Stanisława Staszica w Chrzanowie, a także Gimnazjum Bogdana Jasińskiego z Krakowa.

  Ze szkolnymi dziennikarzami na gali finałowej spotkał się Dariusz Rosiak, dziennikarz III Programu Polskiego Radia, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał m.in. o swoich podróżach do Syrii i Libanu.

  Wszystkim szkolnym redaktorom gratulowali członkowie Fundacji "Nowe Media" z Warszawy na czele z jej prezesem Robertem Bogdańskim i Aleksandrą Zieleniewską, którzy są cenionymi i doświadczonymi dziennikarzami, angażującymi się w wiele projektów, także dla zagranicznej młodzieży pochodzenia polskiego. Młodzi adepci sztuki dziennikarskiej odbierali gratulacje również od Sławomira Owczarczuka, prezesa Polskiego Towarzystwa Kulturalnego na Śląsku, które było współorganizatorem konkursu.

  Jak zawsze, gala finałowa była poprzedzona dwudniowymi warsztatami dziennikarskimi, które prowadzili członkowie Fundacji "Nowe Media", a odbyły się one w ośrodku rekreacyjnym Leśna Polana koło Raciborza.

  Forum Pismaków to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs dla szkolnych dziennikarzy w Polsce, zapoczątkowany ponad 20 lat temu przez polonistkę z Wałbrzycha Elżbietę Surę.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół