• facebook
 • rss
 • Jesteś domem Jezusa!

  Monika Łącka

  dodane 10.06.2016 22:31

  Wspólnota "Maryja" - Katolicka Odnowa Charyzmatyczna z Rzymu i Krakowa, wraz z mieszkańcami Grodu Kraka, w sanktuarium św. Jana Pawła II modliła się za nasze miasto i Światowe Dni Młodzieży.

  To niezwykłe ewangelizacyjne wydarzenie przyciągnęło na Białe Morza zaskakująco dużą ilość osób, które w sanktuarium św. Jana Pawła II prosiły o wylanie Ducha Świętego na Kraków i otwierały się na Jego działanie, modląc się i śpiewając w darze języków, a przede wszystkim uwielbiając Jezusa i Maryję.

  - Okazją do tego modlitewnego spotkania, jest 40-lecie, które obchodzi Wspólnota "Maryja" - Katolicka Odnowa Charyzmatyczna z Rzymu. Jej członkowie zdecydowali, że jedną z form świętowania będzie przyjazd do Polski i modlitwa za Kraków oraz zbliżające się Światowe Dni Młodzieży - tłumaczą Anna Janu, Ewelina Olszewska i Małgorzata Styczeń, koordynatorki krakowskiej Wspólnoty Maryja, czyli córki rzymskiej wspólnoty.

  - W Krakowie działamy od listopada, kiedy wspólnotę zatwierdzili kard. Stanisław Dziwisz i bp Grzegorz Ryś, choć spotykamy się już od roku - z pragnienia serca. Do naszej wspólnoty zapraszamy wszystkich, którzy mają gorące serca i są głodni Boga oraz modlitwy - opowiadają dodając, że poprzez spotkanie w sanktuarium św. Jana Pawła II wspólnota chciała stanąć w jedności na modlitwie ze wszystkimi krakowskimi wspólnotami, zaproszonymi do udziału w wydarzeniu, i zawołać za św. Janem Pawłem: "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi tę ziemię!".

  - To niesamowite, że ponad 20 Włochów chciało przylecieć do Krakowa, by wspólnie modlić się za Kraków i Światowe Dni Młodzieży. Mówiąc najprościej, jesteśmy tu jednym sercem i jednym Kościołem, w jednym Duchu, bez żadnych barier językowych - przekonują koordynatorki krakowskiej wspólnoty.

  Spotkanie rozpoczęło się konferencją wygłoszoną przez don Fabio Bartoli (proboszcza parafii św. Benedykta w Rzymie, charyzmatyka i ewangelizatora), który opowiedział o 40 latach istnienia Wspólnoty "Maryja".

  - Jesteśmy jak apostołowie, którzy otrzymują Ducha Świętego, a w centrum naszej wspólnoty, życia i modlitwy jest Maryja. Bo nikt nie otrzymuje Ducha, jeśli nie przychodzi do Maryi, w której Duch Święty mieszka. On też sprawia, że można żyć oraz widzieć i słyszeć to, czego nikt wcześniej nie widział i nie słyszał. Wy też dziś zobaczycie i doświadczycie tego, czego wcześniej nie doświadczaliście - mówił do zebranych w sanktuarium św. Jana Pawła II don Bartoli, dodając, że wzywając wstawiennictwa Maryi, jesteśmy Kościołem zgromadzonym i schowanym pod Jej płaszczem.

  - Maryja wypisuje dziś swoje imię w Twoim sercu. To dzięki Niej w każdym z was chce się narodzić Jezus. Poprzez Maryję jesteś domem Jezusa i miejscem, w którym On chce Zmartwychwstawać i pociągać cię do pełni życia. Dlatego nie bój się ciemności i chorób. Jezus chce dziś przyjść do ciebie - wystarczy, że otworzysz się na Jego światło - tłumaczył, zachęcając wszystkich do tego, by wznieść ręce do góry i rozłożyć je nad głowami (czyli nad Krakowem) i prosić Boga o wylanie Ducha na miasto, a także o bezpieczny i bogaty duchowy przebieg Światowych Dni Młodzieży.

  Po wspólnotowej modlitwie charyzmatycznej w darze języków, na zakończenie spotkanie odprawiona została także dziękczynna Msza za beatyfikację franciszkańskich męczenników z Peru, czyli o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego - patronów krucjaty różańcowej o pokój w Europie i o ochronę przed niebezpieczeństwem terroryzmu.

  Podczas Eucharystii obecni na niej prosili m.in. Boga, by Kraków był wolny od zła terroryzmu - tak podczas ŚDM, jak i każdego innego dnia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół