• facebook
 • rss
 • Amazonki u Gaździny Podhala

  jg

  dodane 12.06.2016 06:54

  Amazonki z Podhala i innych regionów Małopolski oraz ze Słowacji wzięły udział w sobotę 11 czerwca w IV Pielgrzymce do sanktuarium Matki Boskiej w Ludźmierzu.

  - To jakieś nowe powołanie. Coś was łączy, że przychodzicie z tym do Matki Boskiej Ludźmierskiej - mówił ks. Jerzy Filek, proboszcz i kustosz sanktuarium Gaździny Podhala.

  Duchowny przewodniczył także uroczystej Mszy św. w ludźmierskiej bazylice, którą swoim śpiewem i liturgią słowa oraz modlitwą powszechną uświetniły Amazonki.

  Liturgii współprzewodniczył także ks. Rafał Więcław z parafii Matki Bożej Szkaplerznej z Tarnowa. Kapłan przyjechał z grupą Amazonek z tego małopolskiego miasta.

  Ponadto do Ludźmierza przyjechały kobiety z Nowego Targu, z Nowego Sącza, z Krakowa i z Popradu. Po Eucharystii zawierzyły siebie i swoje rodziny Matce Boskiej Ludźmierskiej.

  Po Mszy św. wszyscy przeszli pod figurę świętego Jana Pawła II, by także Jemu podziękować za troskę o najbardziej potrzebujących, złożyć wiązanki kwiatów i podziękować sobie nawzajem za obecną pielgrzymkę.

  W pielgrzymce wzięła udział małopolska posłanka Barbara Bartuś, a także przedstawiciele nowotarskich samorządów - radna powiatowa Grażyna Tylka oraz radna miejska - Bogusława Korwin. 

  Na zakończenie pielgrzymki Amazonki pojechały do Nowego Targu, gdzie w jednej z restauracji spotkały się na poczęstunku. Była to okazja do niekończących się rozmów. - Te spotkania są dla nas bardzo ważne, rozmawiamy o swoich doświadczeniach z chorobą - mówi Maria Borowiecka, prezes Krakowskiego Stowarzyszenia "Amazonki", zrzeszającego kobiety zmagające się z nowotworem piersi.

  - Zmagania z naszą chorobą i powikłania po niej wciąż nie są poważnie traktowane, np. w czasie komisji lekarskich związanych z orzecznictwem o zdolności do pracy. Borykamy się także z brakiem finansowania przez NFZ drenażu limfatycznego, który pomaga zwalczać obrzęki rąk po usunięciu więzów chłonnych - dodaje M. Borowiecka i zaprasza do świętowania 25-lecia działalności krakowskich Amazonek.

  Uroczystości jubileuszowe rozpoczną się 22 czerwca o godz. 16 w Dworku Białoprądnickim w Krakowie.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół