• facebook
 • rss
 • 12 koncertów, 66 kompozytorów

  jg

  dodane 01.07.2016 12:06

  Podczas 12 koncertów zabrzmią dzieła aż 66 kompozytorów. Tych bardzo znanych, jak Bach, Mendelssohn czy Franck, jak i takich, których utwory nigdy do tej pory w Zakopanem nie zabrzmiały. Od 9 lipca rozpocznie się w stolicy polskich Tatr XVI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.

  - Festiwal to atrakcyjna propozycja dla spragnionych chwili wytchnienia i refleksji, miłośników pięknego i najpotężniejszego z instrumentów, jakim są organy, ciekawych, jak brzmi on w połączeniu z chórem, wokalem solo, fletem albo wiolonczelą - mówi Witold Zalewski, dyrektor artystyczny festiwalu.

  Pod Tatry przyjadą w tym roku wirtuozi marimby, instrumentów barokowych, oboju, harfy. Artyści, znani szerokiej widowni w Polsce i na świecie, laureaci wielu konkursów, współpracujący ze znanymi wytwórniami fonograficznymi, przyjadą do Zakopanego, aby dzielić się z tutejszą publicznością wspaniałą muzyką w jej najlepszym, najszlachetniejszym wydaniu.

  Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Pierwszy koncert odbędzie się już 9 lipca o godz. 20 w sanktuarium Najświętszej Rodziny przy Krupówkach. Na organach zagra Witold Zalewski, a zaśpiewa Chór Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie "Psalmodia".

  Głównym organizatorem festiwalu jest Urząd Miasta w Zakopanem, a partnerem - "Księżówka" - Dom Konferencji Episkopatu Polski. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, a od strony medialnej wydarzeniu patronuje "Gość Niedzielny".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół