• facebook
 • rss
 • Kalwaryjska Pani z wolontariuszami

  mk

  dodane 02.07.2016 10:37

  Cudowny wizerunek Matki Bożej z Kalwarii Zebrzydowskiej będzie obecny na spotkaniu papieża Franciszka z wolontariuszami ŚDM w Tauron Arenie.

  - Matka Boża towarzyszyła naszym przygotowaniom od samego początku. Cieszymy się, że będzie z nami także podczas spotkania, które ma być formą podziękowania młodym za pracę i ofiarną służbę dla dzieła ŚDM - podkreśla koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM bp Damian Muskus.

  W czasie przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Kalwaria Zebrzydowska stała się dla komitetu organizacyjnego celem licznych pielgrzymek i dni skupienia.

  - Członkowie komitetu oraz wolontariusze długoterminowi powierzali Matce Bożej swoją pracę, szukali rozwiązań nurtujących ich problemów i nabierali sił przed kolejnymi wyzwaniami - wspomina Magdalena Dobrzyniak z sekretariatu generalnego KO ŚDM.

  W październiku zeszłego roku na kalwaryjskich dróżkach spotkali się wolontariusze z całej Polski. W listopadzie sanktuarium odwiedzili delegaci z krajów całego świata, uczestniczący w międzynarodowym zjeździe, poświęconym przygotowaniom do spotkania młodych.

  Swoją modlitwą organizatorów krakowskich ŚDM wspierają także opiekunowie kalwaryjskiego sanktuarium. Ojcowie i bracia bernardyni prowadzą codzienną modlitwę różańcową w intencji Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.

  Spotkanie z wolontariuszami będzie jednym z ostatnich punktów pobytu w Polsce papieża Franciszka. Do Tauron Areny Ojciec Święty przyjedzie o godz. 17 w niedzielę 31 lipca.

  Po powitaniu przez bp. Damiana Muskusa i przedstawicieli młodzieży papież przemówi do wolontariuszy. Otrzyma także podarunek - symbol miłosierdzia oraz Księgę Czynów Miłosierdzia, zebranych w ramach projektu Młodzi Misjonarze Miłosierdzia.

  Spotkanie ma trwać ok. pół godziny. Zakończy się modlitwą, błogosławieństwem i śpiewem hymnu ŚDM.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół