• facebook
 • rss
 • Miejsce tylko dla Franciszka

  mk

  dodane 02.07.2016 11:30

  Papieski pokój w Brzegach jest gotowy. Będzie go można zobaczyć w niedzielę 3 lipca.

  Pewne jest, że Ojciec Święty w drodze na Mszę Posłania kończącą Światowe Dni Młodzieży w Krakowie poświęci wybudowany tuż obok Pola Miłosierdzia dom pobytu dla osób starszych.

  Na piętrze budynku przygotowano także specjalny pokój, w którym papież Franciszek będzie mógł odpocząć w dowolnym momencie swojego pobytu w Brzegach - zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Czy tak się stanie - nie wiadomo.

  Pokój jest jednak gotowy i wyposażony. Są tam: łóżko, niewielka szafka, szafa na ubrania, stolik na Pismo Święte, biurko oraz krzesła - wszystko wykonane w Kalwarii Zebrzydowskiej.

  Na ścianie zawisł krzyż wyrzeźbiony przez jednego z wielickich górników. W pokoju zamontowany zostanie także telefon. - Ojciec Święty będzie mógł stąd zadzwonić w każde miejsce na świecie. Nie będzie to żadna atrapa - zapewnia burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

  Okna papieskiego pokoju wychodzą wprost na Campus Misericordiae, gdzie papież spotka się z młodzieżą z całego świata.

  - Ten dom w całości będzie do dyspozycji papieża. Nie ważne, czy będzie tu minutę, czy 24 godziny. Dla nas i dla tych, którzy będą tu w przyszłości mieszkać, ważna będzie każda chwila - podkreśla A. Kozioł. Po zakończeniu papieskiej wizyty meble zostaną przeniesione w inne miejsca, a sam pokój będzie służył osobom korzystającym z domu "Misericordiae".

  W najbliższą niedzielę, 3 lipca, w ramach "Dnia Otwartego na Campus Misericordiae" od 10.00 do 22.00 wszyscy chętni będą mogli zobaczyć Dom Miłosierdzia wraz z apartamentem przygotowanym dla papieża Franciszka oraz wybudowanym tuż obok centrum logistycznym Caritas "Chleb Miłosierdzia" wraz z mobilną kliniką, która zostanie przekazana do obozu uchodźców z Libanu (więcej o tym: TUTAJ).

  O godz. 15 zostanie udostępniona Księga Miłosierdzia, w której będzie można zamieścić wpisy dla papieża Franciszka - księga ta zostanie przekazana mu podczas wizyty na Campus Misericordiae.

  Będzie także można - za darmo - skosztować puchero, czyli popularnej argentyńskiej potrawy, którą bardzo lubi papież Franciszek.

  Tymczasem na samym Campus Misericordiae trwają prace ściśle związane z przygotowaniem tego miejsca do spotkania młodzieży z Ojcem Świętym. Ustawiane są m.in. maszty komunikacyjne, mające umożliwić wszystkim uczestnikom korzystanie z telefonów komórkowych. Ustawiane są ogrodzenia sektorów i bramki, zabezpieczające przepływające przez teren rzeki. W poniedziałek 4 lipca ma ruszyć budowa papieskiego ołtarza.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół