• facebook
 • rss
 • Sekrety Campus Misericordiae

  łk

  dodane 03.07.2016 23:46

  W niedzielę 3 lipca na Campus Misericordiae w Brzegach zorganizowano Dzień Otwarty, podczas którego każdy mógł poznać zrealizowane tam dzieła miłosierdzia.

  - Chcieliśmy zaprosić tutaj mieszkańców Krakowa i Wieliczki oraz całej Polski. Pragniemy pokazać to wyjątkowe miejsce, żeby można było tu wejść, zobaczyć i dotknąć tego, co stworzyliśmy przecież wszyscy wspólnie - pracą, zaangażowaniem czy datkami - powiedział burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

  Przybyli mogli zobaczyć Dom Miłosierdzia wraz z apartamentem przygotowanym dla Ojca Świętego. Udostępnione zostało także centrum logistyczne Caritas "Chleb Miłosierdzia" wraz z mobilną kliniką, która zostanie przekazana do obozu uchodźców z Libanu.

  To właśnie o mobilnych klinikach mówiono podczas konferencji zorganizowanej w trakcie Dnia Otwartego w Brzegach. Temat poruszono w kontekście nowego projektu Caritas Archidiecezji Krakowskiej pod hasłem: "Misericordes", który będzie przeprowadzany na platformie we4charity.com. Inicjatywa nie będzie tylko akcją charytatywną - Caritas zdecydował się na formę crowdfundingową, polegającą na finansowaniu przedsięwzięcia poprzez dużą liczbę drobnych, jednorazowych wpłat dokonywanych przez osoby zainteresowane projektem.

  - Każdy, kto ofiaruje nawet symboliczną wpłatę, coś za to otrzyma - gadżet, pamiątkę czy możliwość uczestnictwa w wydarzeniach związanych z ŚDM. Jedną z kluczowych nagród będzie awatar na tzw. wirtualnych Polach Miłosierdzia. Nie każdy ma możliwość pojawienia się na Światowych Dniach Młodzieży osobiście - stąd wirtualny Campus Misericordiae. Darczyńcy będą mogli się tu pojawiać w formie wybranej postaci - wyjaśniał odpowiedzialny za projekt Filip Karkosz.

  - Inaugurujemy dziś akcję, którą chcemy rozpromować na całym świecie. Mamy nadzieję, że w podczas 45 dni jej trwania uda nam się kupić jak najwięcej takich mobilnych szpitali. Bądźmy miłosierni - zachęcał ks. Bogdan Kordula, dyrektor krakowskiej Caritas.

  W trakcie konferencji zaprezentowano także specjalną Księgę Miłosierdzia, w której przybywający na Campus Misericordiae będę mogli do momentu rozpoczęcia ŚDM zamieszczać wpisy dla papieża Franciszka - pierwszym, który to zrobił, był kard. Stanisław Dziwisz.

  - Zachęcam, żeby nie bać się tego wpisu - żeby to nie były tylko pozdrowienia dla Ojca Świętego, ale konkrety. Nieduże - coś drobnego, ale niech będzie to czynem miłosierdzia do zrealizowania - zaapelował burmistrz Kozioł.

  - Chcemy, aby każdy był uczestnikiem miłosierdzia w tym wyjątkowym czasie. I nie ma to oznaczać jakichś spektakularnych zobowiązań, ale zwykłe, choć nieraz trudne do podjęcia gesty - pojednania czy zmiany nastawienia. Taka jest właśnie idea obietnic i wyznań, które będą tutaj gromadzone - uzupełnił ks. Kordula. Ojciec Święty otrzyma Księgę Miłosierdzia podczas wizyty na Campus Misericordiae.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół