• facebook
 • rss
 • Jak żywi!

  dc

  dodane 07.07.2016 20:21

  W Krakowie otwarto Muzeum Figur Woskowych. Każdy, kto je odwiedzi, będzie miał szansę uścisnąć rękę Benedykta XVI, św. s. Faustyny, Józefa Piłsudskiego czy Marcina Gortata.

  Odwiedzających Polonia Wax Museum, które powstało z inspiracji przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, witają Matka Teresa z Kalkuty, Jan Paweł II i prymas Wyszyński.

  Następnie do spaceru przez polską historię zapraszają: o. Jan Góra, gen. Wojciech Jaruzelski, Józef Piłsudski, ks. Jerzy Popiełuszko, o. Maksymilian Kolbe, Lech Wałęsa z żoną Danutą, Maria i Lech Kaczyńscy, Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy, o. Tadeusz Rydzyk, Jerzy Owsiak i św. s. Faustyna Kowalska.

  Nie brakuje też podobizn Benedykta XVI i papieża Franciszka, a także znakomitych polskich sportowców: Adama Małysza, Roberta Lewandowskiego, Marcina Gortata i Agnieszki Radwańskiej.

  Każda figura powstała z ogromną dbałością o szczegóły. Postaci noszą wiernie odwzorowane stroje i przyjmują charakterystyczne wyrazy twarzy. Wszystkie opatrzone zostały też notami biograficznymi.

  Odwiedzający wystawę żartują jednak, że niektórzy bohaterowie zostali przedstawieni w wersji "fit" i - gdyby nie strój - ciężko byłoby ich rozpoznać. Ale nie wpływa to na pozytywny odbiór tej niekonwencjonalnej lekcji historii, która zaciekawia zarówno Polaków, jak i zagranicznych turystów.

  Spacerujących po muzeum żegnają natomiast postacie z filmów: "Avatar", "King Kong", "Epoka lodowcowa", "Piraci z Karaibów", "Hulk", "Wiedźmin", "Power Rangers" i "Harry Poter".

  Polonia Wax Museum, które znajduje się przy Rynku Głównym 34, czynne jest od godz. 9 do 22. Bilet normalny kosztuje 35 zł, ulgowy - 25 zł. Dzieci do 6. roku życia wejdą za darmo.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół