• facebook
 • rss
 • Gotowi do ruchu na ŚDM

  Bogdan Gancarz

  dodane 08.07.2016 12:59

  Ustalono ostateczny schemat organizacji ruchu w Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży.

  - Jesteśmy już gotowi - powiedział 8 lipca Łukasz Franek, wicedyrektor krakowskiego Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

  Kraków został podzielony na trzy strefy ograniczonego ruchu i dwa obszary zamknięte.

  I strefa ograniczonego ruchu, obejmująca Stare Miasto i okolice, będzie obowiązywała od 26 lipca do 1 sierpnia. II strefa, obejmująca m.in. Bronowice, będzie obowiązywała od 26 do 31 lipca. III strefa, obejmująca zaś Łagiewniki, Podgórze i Nową Hutę, będzie obowiązywała od 29 do 31 lipca. Będą również dwa obszary zamknięte, gdzie możliwy będzie jedynie wjazd pojazdów rozmaitych służb oraz obsługi technicznej: Błonia (od 26 lipca do 1 sierpnia) i część Łagiewnik (od 26 do 31 lipca).

  Poruszanie się samochodem wewnątrz stref przez mieszkańców nie będzie wymagało żadnych identyfikatorów, tzw. wjazdówek. Przejazd między strefami już jednak tak.

  - Wjazdówki można pobrać albo ze stron: www.krakow.pl (zakładka ŚDM2016) oraz www.zikit.krakow.pl lub w punktach informacyjnych ZIKiT przy pl. Bohaterów Getta, Politechnice Krakowskiej, rondzie Mogilskim oraz w punktach sprzedaży biletów komunikacji miejskiej i siedzibach rad dzielnic - poinformował Jan Machowski z Urzędu Miasta Krakowa.

  Najszybszym sposobem poruszania się po Krakowie w czasie ŚDM będzie komunikacja miejska. Można będzie kupić za 15 zł bilet, na postawie którego będzie można od 26 do 31 lipca jeździć wszystkimi tramwajami i autobusami komunikacji miejskiej (także poza granicami miasta).

  - Do dyspozycji pasażerów będzie znacznie zwiększony tabor. Do przewozów wykorzystamy 250 tramwajów i 580 autobusów. Zwiększona zostanie liczba kursów na poszczególnych liniach. Dla szybszego przemieszczania się między odległymi punktami miasta od 26 do 31 lipca zostaną uruchomione specjalne tramwajowe i autobusowe linie "korytarzowe", kursujące co kilka minut - poinformował Grzegorz Dyrkacz, wicedyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

  Szybsze poruszanie się autobusów komunikacji miejskiej umożliwią m.in. dodatkowe buspasy na jezdniach.

  - Mapki tras komunikacyjnych będą dostępne zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej na stronie internetowej krakowskiej komunikacji miejskiej: www.kmkrakow.pl. Na stronie będą dostępne również informacje o rozkładach jazdy oraz bieżących zmianach organizacji ruchu pojazdów komunikacji miejskiej. Przy planowaniu trasy przejazdu pomocna będzie również internetowa wyszukiwarka połączeń: www.krakow.jakdojade.pl - dodał G. Dyrkacz.

  Bieżące informacje dotyczące poruszania się po Krakowie podczas ŚDM można znaleźć na stronach internetowych: www.krakow.pl, www.zikit.krakow.pl, www.sdminformacjadrogowa.pl oraz www.kmkrakow.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół