• facebook
  • rss
  • Gotowi do ruchu na ŚDM

    Bogdan Gancarz

    dodane 08.07.2016 12:59

    Ustalono ostateczny schemat organizacji ruchu w Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży.

    - Jesteśmy już gotowi - powiedział 8 lipca Łukasz Franek, wicedyrektor krakowskiego Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

    Kraków został podzielony na trzy strefy ograniczonego ruchu i dwa obszary zamknięte.

    I strefa ograniczonego ruchu, obejmująca Stare Miasto i okolice, będzie obowiązywała od 26 lipca do 1 sierpnia. II strefa, obejmująca m.in. Bronowice, będzie obowiązywała od 26 do 31 lipca. III strefa, obejmująca zaś Łagiewniki, Podgórze i Nową Hutę, będzie obowiązywała od 29 do 31 lipca. Będą również dwa obszary zamknięte, gdzie możliwy będzie jedynie wjazd pojazdów rozmaitych służb oraz obsługi technicznej: Błonia (od 26 lipca do 1 sierpnia) i część Łagiewnik (od 26 do 31 lipca).

    Poruszanie się samochodem wewnątrz stref przez mieszkańców nie będzie wymagało żadnych identyfikatorów, tzw. wjazdówek. Przejazd między strefami już jednak tak.

    - Wjazdówki można pobrać albo ze stron: www.krakow.pl (zakładka ŚDM2016) oraz www.zikit.krakow.pl lub w punktach informacyjnych ZIKiT przy pl. Bohaterów Getta, Politechnice Krakowskiej, rondzie Mogilskim oraz w punktach sprzedaży biletów komunikacji miejskiej i siedzibach rad dzielnic - poinformował Jan Machowski z Urzędu Miasta Krakowa.

    Najszybszym sposobem poruszania się po Krakowie w czasie ŚDM będzie komunikacja miejska. Można będzie kupić za 15 zł bilet, na postawie którego będzie można od 26 do 31 lipca jeździć wszystkimi tramwajami i autobusami komunikacji miejskiej (także poza granicami miasta).

    - Do dyspozycji pasażerów będzie znacznie zwiększony tabor. Do przewozów wykorzystamy 250 tramwajów i 580 autobusów. Zwiększona zostanie liczba kursów na poszczególnych liniach. Dla szybszego przemieszczania się między odległymi punktami miasta od 26 do 31 lipca zostaną uruchomione specjalne tramwajowe i autobusowe linie "korytarzowe", kursujące co kilka minut - poinformował Grzegorz Dyrkacz, wicedyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

    Szybsze poruszanie się autobusów komunikacji miejskiej umożliwią m.in. dodatkowe buspasy na jezdniach.

    - Mapki tras komunikacyjnych będą dostępne zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej na stronie internetowej krakowskiej komunikacji miejskiej: www.kmkrakow.pl. Na stronie będą dostępne również informacje o rozkładach jazdy oraz bieżących zmianach organizacji ruchu pojazdów komunikacji miejskiej. Przy planowaniu trasy przejazdu pomocna będzie również internetowa wyszukiwarka połączeń: www.krakow.jakdojade.pl - dodał G. Dyrkacz.

    Bieżące informacje dotyczące poruszania się po Krakowie podczas ŚDM można znaleźć na stronach internetowych: www.krakow.pl, www.zikit.krakow.pl, www.sdminformacjadrogowa.pl oraz www.kmkrakow.pl.

    «« | « | 1 | » | »»
    oceń artykuł

    Zobacz także

    Komentowanie dostępne jest tylko dla .

    Reklama

    Zapisane na później

    Pobieranie listy

    Reklama

    przewiń w dół