• facebook
 • rss
 • Wejściówki na spotkanie z papieżem

  mk

  dodane 12.07.2016 12:15

  W Łagiewnikach, które Franciszek odwiedzi w sobotę 30 lipca, przygotowano 10 tys. miejsc.

  Bezpłatne bilety można odbierać w punkcie informacyjnym obok Domu Duszpasterskiego na terenie sanktuarium w Łagiewnikach.

  Ojciec Święty krakowskie sanktuarium Bożego Miłosierdzia odwiedzi rano. O 8.30 rozpocznie swoją wizytę w kaplicy klasztornej. Potem uda się do bazyliki, gdzie przejdzie przez Bramę Miłosierdzia i zasiądzie w konfesjonale. Udzieli on sakramentu pokuty i pojednania 5 młodym osobom z różnych krajów.

  Zgromadzeni przed bazyliką pielgrzymi, który wcześniej odbiorą wejściówki, będą mogli uczestniczyć w papieskiej uroczystości dzięki rozstawionym telebimom. Wcześniej, w ramach modlitewnego czuwania, w bazylice zostanie odprawiona Msza św. o godz. 7.

  Teren sanktuarium Bożego Miłosierdzia podczas różnych uroczystości (m.in. Niedzieli Miłosierdzia) mieści znacznie więcej niż 10 tys. osób. W czasie Światowych Dni Młodzieży będzie on jednak częściowo zajęty przez Strefę Pojednania - już ustawiono w niej 50 konfesjonałów.

  Darmowe wejściówki są przygotowywane także dla osób, które nie zarejestrowały się jako pielgrzymi ŚDM, a chciałyby wziąć udział w papieskiej Mszy św. na Campus Misericordiae. Zapotrzebowanie na te bilety do zeszłego tygodnia mogły zgłaszać parafie.

  Obecnie trwa druk wejściówek. Już jednak pojawiły się osoby próbujące sprzedawać bilety na Eucharystię w Brzegach. Warto zatem zapamiętać, że przygotowane przez Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016 wejściówki są darmowe i będą rozprowadzane za pośrednictwem parafii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół