Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Europejskie smakowitości

Przed nami 7. edycja Europejskich Targów Produktów Regionalnych. Jak co roku w sierpniu, na zakopiańskiej Dolnej Równi Krupowej swoje produkty zaprezentują m.in. producenci żywności regionalnej i twórcy ludowi z kraju oraz z zagranicy.

- Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z ludowymi tradycjami Europy - zapewnia Helena Buńda z Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury starostwa tatrzańskiego.

W czasie targów Zakopane zamieni się w europejską stolicę produktów tradycyjnych. Swój udział zapowiedzieli producenci z zagranicy: Węgier, Włoch, Rumunii, Francji, Litwy, Słowacji, Bułgarii, Chorwacji, Ukrainy, Portugalii i, oczywiście, z Polski.

Odbędą się koncerty muzyki rozrywkowej, muzyki góralskiej i warsztaty oraz prezentacje wyrobów rękodzielniczych, pokazy kulinarne renomowanych mistrzów kuchni i degustacje.

Zapewne uczestnicy targów zaciekawią się Festiwalem Oscypka i Serów Wszelakich oraz Konkursem na Najlepszy Produkt Spożywczy Targów. Początek targów już 11 sierpnia, a patronuje im "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy