• facebook
 • rss
 • Rodzinnie u Jana Pawła II

  dodane 10.09.2016 13:52

  Już w niedzielę 11 września rozpocznie się 2. edycja Akademii Rodzinnej, prowadzonej przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

  Akademia Rodzinna to projekt Instytutu polegający na przeprowadzaniu cyklicznych, comiesięcznych spotkań dla rodzin, obejmujących różne tematy dotyczące życia codziennego. Podczas zajęć organizowane są gry i zabawy, ćwiczenia logopedyczne, ale także warsztaty muzyczne, plastyczne czy edukacyjne.

  W trakcie zajęć dla dzieci ich opiekunowie mogą skorzystać z porad specjalistów, w tym: terapeutów integracji sensorycznej, specjalistów w zakresie wczesnego rozwoju dziecka, specjalistów korekcji wad postawy, rehabilitantów czy psychologów i pedagogów.

  Inauguracja Akademii będzie mieć wyjątkowy charakter. Rozpocznie się ona 11 września o godz. 11 Mszą św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Po Eucharystii zainteresowani przejdą do Białej Sali w kompleksie budynków przy świątyni. Tam będą na nich czekać smocze niespodzianki!

  Organizatorzy przygotowali bowiem szereg atrakcji o charakterze iście krakowskim. W programie dnia znalazły się m.in. nauka smoczego tańca, rzut piłeczką do paszczy potwora, wyścigi smoków, nurkowanie w basenie z piłeczkami czy smocze tatuaże. Odbędzie się także konkurs plastyczny „Mój ulubiony smok”.  

  - To będzie dzień wyjątkowych i niezapomnianych radości. Nasze konkursy na pewno zaangażują każdego członka rodziny. Zapraszamy więc na podróż z Lolkiem, Tolą i Krakowskim Smokiem do Akademii Rodzinnej - mówi Agnieszka Droździk, współodpowiedzialna za projekt. - Po Mszy św. każde dziecko otrzyma zaproszenie na inaugurację z kuponem konkursowym. Każdy kupon ma z kolei swój kolejny numer, który w trakcie naszej podróży weźmie udział w losowaniu nagród - zapowiada.

  Wstęp na wydarzenie jest wolny. Szczegółowe informacje o Akademii Rodzinnej dostępne są pod adresem www.idmjp2.pl. Na każde kolejne zajęcia obowiązywać będą osobne zapisy - e-mailowe (akademia.rodzinna@idmjp2.pl) lub telefoniczne (12 422 03 44).

  W ubiegłym roku największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia manualne i plastyczne - zwłaszcza w okresach przedświątecznych. W spotkaniach o takiej tematyce uczestniczyło nawet 70 osób.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół