• facebook
 • rss
 • Dary ciężkiej pracy

  jg

  dodane 11.09.2016 20:22

  W pełnej oprawie góralskiej odbyły się tegoroczne Dożynki Miętusiańskie w parafii NMP Królowej Polski w Cichem-Miętustwie.

  - Oto dzisiaj przed Bogiem składamy dary ofiarne, które są szczególne. Zrodziły się bowiem z naszej pracy, często ciężkiej i żmudnej. Wielka chwała wam za cierpliwość i podejmowanie tego trudu - mówił ks. Janusz Rzepa, proboszcz parafii w Cichem-Miętustwie.

  Uroczystość rozpoczęła się od poświęcenia wieńców dożynkowych (jeden z nich nawiązywał do symbolu Światowych Dni Młodzieży), bukietów kwiatów, produktów regionalnych, które potem górale przynieśli do ołtarza w procesji z darami.

  Wśród nich był też specjał, czyli oscypek z ziołami. - Prawdziwe nasze mleko, nasza robota. Nic tylko kosztować, bo pyszne - zachęcała z radością Stanisława Wajda z Ratułowa, która wraz z rodziną zajmuje się wyrobem oscypków.

  W dożynkach uczestniczyli parafianie ze wszystkich miejscowości należących do wspólnoty w Miętustwie. Byli więc obecni przedstawiciele Cichego, Miętustwa, Ratułowa, Starego Bystrego oraz Czerwiennego.

  Liturgię w kościele uświetniła kapela regionalna, parafialna schola oraz zespół "Mali Miętusianie". Przybyły delegacje z pocztami sztandarowymi, na czele z oddziałem Związku Podhalan z Miętustwa.

  Druga część Dożynek Miętusiańskich miała już miejsce w ogrodach plebańskich. W programie znalazły się liczne konkursy, stół regionalny i wiele innych atrakcji zapewnionych m.in. przez strażaków czy motocyklistów z grupy "Pasja i Wiara". Na plenerowej scenie wystąpili także uczniowie ze szkół znajdujących się w parafii. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół