• facebook
 • rss
 • Święci znowu zwyciężą

  smkb

  dodane 27.10.2016 13:04

  Barwny korowód "Holy Wins - Święty Zwycięża" ponownie przejdzie ulicami Libiąża już za kilka dni - 31 października. Początek o godz. 11.

  - Wszystko jest już przygotowane, aby tegoroczny orszak świętych stał się niezapomnianym przeżyciem dla jego uczestników - podkreśla koordynator ks. Sebastian Kozyra z parafii św. Barbary w Libiążu. - W tym roku poniesiemy relikwie św. Brata Alberta Chmielowskiego - zapowiada.

  Jak wyjaśnia, organizowane po raz trzeci wydarzenie "Holy Wins - Święty Zwycięża" ma propagować uniwersalne wartości, takie jak dobro, piękno, życie. Odbył się już konkurs plastyczny, tematycznie związany z życiem św. Brata Alberta. Zgłoszono nań prawie 150 prac. 28 października w auli Zespołu Szkół w Libiążu odbędzie się dyskusja na temat dróg do świętości wskazanych przez Ojca Świętego Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce.

  Kulminacyjnym wydarzeniem libiąskiego "Holy Wins" jest orszak świętych. Organizowany w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych wskazuje na prawdę, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Uczestnicy zachęcani są do przebrania się za swoich ulubionych świętych i błogosławionych. Organizatorzy mają nadzieję, że - podobnie, jak przed rokiem - będzie to pochód wielu świętych postaci.

  Orszak 31 października zainaugurowany zostanie w libiąskim kościele św. Barbary. O godz. 11 grupa "Radwanek" z Radwanowic wystawi sztukę teatralną o życiu św. Brata Alberta. Po spektaklu wyruszy pochód świętych. Trasa orszaku to ok. 2 km. Po przejściu do kościoła Przemienia Pańskiego - ok godz. 12 - Mszy św. będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Po Eucharystii na przykościelnym placu młodzież zatańczy taniec "belgijski". Przygotowano również niespodziankę.

  W oczekiwaniu na tegoroczny orszak przypominamy galerię zdjęć sprzed roku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół