• facebook
 • rss
 • Jezus wodzem i liderem

  jg

  dodane 03.12.2016 17:18

  I Podhalańska Drużyna Harcerzy "Orły" świętowała 3 lata działalności.

  Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. w kościele w NMP Królowej Polski w Cichem - Miętustwie. - Naszym najważniejszym wodzem jest Jezus Chrystus. On nie tylko przewodniczył, ale i własnym przykładem pokazał na czym polega władza wodza. Uniżył się, pomagał, nauczał - podkreślał ks. Przemysław Cios, założyciel "Orłów". Duchowny jest jedynym księdzem w archidiecezji krakowskiej, który prowadzi drużynę harcerską.

  Liturgię uświetnili w swoich mundurach harcerze. Po wspólnej modlitwie dalsza część uroczystości miała miejsce w Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Cichem. Ks. Przemysław Cios podziękował wszystkim za dotychczasową współpracę. Wymienił m.in. dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców. Wspomniał także ks. proboszcza z Miętustwa.

  Potem przyszedł czas na bardzo wesołe podsumowanie ostatnich trzech lat góralskiego harcerstwa, nie brakło też kilku filmików z wakacyjnych obozów harcerskich.

  Na zakończenie spotkania nastąpiło przekazanie drużyny nowemu wodzowi - Danielowi Lipieniowi. Ks. Przemysław nadal, pomimo zmiany parafii od września, pozostaje opiekunem miętusiańskich harcerzy. A ci będą współtworzyć tatrzański hufiec. Delegacja z Zakopanego była obecna na spotkaniu.

  I Podhalańska Drużyna Harcerzy "Orły" w Miętustwie skupia uczniów z Cichego i Ratułowa. Harcerze uświetniają uroczystości religijne i patriotyczne na swoim terenie. W imieniu władz Gminy Czarny Dunajec za współpracę podziękowała im Anna Trebunia Wyrostek. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół