• facebook
 • rss
 • Priorytetem niech będzie rodzina!

  jg

  dodane 11.12.2016 16:29

  Kard. Stanisław Dziwisz przewodniczył uroczystościom 10-lecia parafii św. Jana Pawła II w Podsarniu-Harkabuzie.

  - Naprawdę jest dzisiaj za co Panu Bogu dziękować - za to wielkie dziedzictwo św. Jana Pawła II, którego tutaj jest cząstka - podkreślił kard. Stanisław Dziwisz w czasie uroczystej jubileuszowej Mszy św. Wspomniał, że już jako metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła zabiegał o budowę w Harkabuzie kaplicy.

  - Jesteście młodą, ale bardzo prężną i żywą wspólnotą parafialną. Macie ją budować cały czas na skale, którą jest Chrystus. Pamiętajcie również o najważniejszym aspekcie życia we wspólnocie, czyli waszych rodzinach. Dbajcie o nie, wspierajcie. Niech to będzie priorytet, także duszpasterski, na kolejne lata - podkreślał kard. Dziwisz.

  W imieniu parafian biskupa Krakowa przywitał m.in. poseł Edward Siarka, który mieszka w Podsarniu.

  Do parafii św. Jana Pawła II na uroczystości jubileuszowe przyjechali księża z okolicznych parafii, na czele z dziekanem dekanatu Jabłonka. Były poczty sztandarowe OSP z Harkabuza i Podsarnia oraz delegacja uczniów z pocztem sztandarowym Szkoły Podstawowej im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Podsarniu.

  Wszystkim za obecność na uroczystościach jubileuszowych podziękował ks. proboszcz Leszek Uroda. Zaprosił księdza kardynała do częstych, mniej oficjalnych odwiedzin parafii w Podsarniu.

  Na zakończenie uroczystości jubileuszowych kard. Dziwisz poświęcił okolicznościową jubileuszową tablicę pamiątkową, która zawisła wewnątrz świątyni.

  Parafia św. Jana Pawła II w Podsarniu została erygowana w 2005 r., jako jedna z pierwszych dedykowanych papieżowi Polakowi w archidiecezji krakowskiej. Na jej terenie mieszka około tysiąca wiernych. Parafia współtworzy dekanat Jabłonka na Orawie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół