• facebook
 • rss
 • Następna zima będzie gorąca

  Jan Głąbiński

  dodane 01.02.2017 19:43

  Ateny, Marakesz, Barcelona, Tel Awiw, Lisbona - to tylko niektóre nowe kierunki z Kraków Airport, które ruszą od sezonu 2017/2018.

  Irlandzka tania linia lotnicza zapowiedziała kolejną ekspansję kierunków z Kraków Airport. Przedstawiciele Ryanaira na konferencji prasowej pod Wawelem przedstawili szczegóły nowej oferty ze stolicy Małopolski. - Zapowiadamy 40-procentowy wzrost ruchu przy 14 nowych kierunkach - mówi Olga Pawlonka z Ryanaira.

  Z Krakowa jeszcze pod koniec tego roku będzie można polecieć do następujących miast: Ateny, Barcelona, Berlin, Glasgow, Gӧteborg, Lizbona, Malmo, Marrakesz, Marsylia, Neapol, Norymberga, Praga, Sewilla i Tel Awiw. Marrakesz w Afryce to będzie jedynie regularne połączenie lotnicze z Polski.

  Wszystkie nowe kierunki będą obsługiwane dwa razy lub trzy razy w tygodniu, a do stolicy Berlina z Krakowa bedą loty codziennie. Dobra wiadomość jest też taka, że tani przewoźnik zwiększy liczbę lotów do Gdańska z dwóch rejsów tygodniowo do trzech. Częściej będziemy mogli polecieć także na Maltę (dwa razy w tygodniu) i do Sztokholmu - Skavsta (pięć razy w tygodniu).

  - Długo oczekiwane połączenia do: Lizbony, Marsylii, Pragi czy Norymbergii są doskonałym uzupełnieniem oferty tradycyjnych przewoźników latających z krakowskiego lotniska. Cieszymy się także z otwarcia Kraków Airport na nowy rynek, jakim jest Afryka Północna. Konsekwentnie negocjujemy uruchomienie nowych połączeń tak, aby oferta była dostosowana zarówno dla potrzeb pasażerów biznesowych, jak i tych, którzy samodzielnie planują wypoczynek. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, czyli zmianę sposobu organizacji wyjazdów urlopowych - podkreśla Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

  Juliusz Komorek, członek zarządu Ryanaira ds. Regulacyjnych i Prawnych, dodaje, że przewoźnik ogłosił rekordowy plan połączeń z Krakowa, na który składa się łącznie (z nowościami) 50 tras. - Przyczynimy się także do utworzenia 2000 miejsc pracy, co potwierdza nasze zaangażowanie w dalszy rozwój turystyki w Polsce - mówi J. Komorek.

  - Cieszymy się również z wyników sprzedaży na lato 2017. Rekordowy poziom rezerwacji lotów z i do Krakowa pozwala nam na obniżenie cen biletów. Zachęcamy wszystkich, którzy planują wyjazdy wakacyjne, do odwiedzenia strony Ryanair.com lub naszej aplikacji mobilnej - dodaje J. Komorek.

  Z okazji ogłoszenia rozkładu lotów z Krakowa na zimę 2017/18 bilety będą dostępne już od 65 zł.

  Wkrótce i naszych łamach wspólnie z irlandzką linią lotniczą przygotujemy niespodziankę dla naszych czytelników, a szczególnie redakcji gazetek parafialnych. Szczegóły już niebawem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół