• facebook
 • rss
 • Szybowali jak orły

  Jan Głąbiński

  dodane 05.02.2017 17:59

  Kilkudziesięciu śmiałków pod Babią Górą wzięło udział w VIII Mistrzostwach Amatorów w Skokach Narciarskich Polski Południowej.

  Na belce startowej stanęło około 40 zawodników, nie tylko z miejscowości gospodarzy i sąsiadów. Przybyła silna ekipa z Łodzi i okolic. Było wiele upadków, ale wszystkie zakończyły się szczęśliwie. - No cóż, pogoda taka sobie, jednak my się jej nie dajemy i fajnie się bawimy - mówił prowadzący imprezę. Dopisali bardzo licznie kibicie, były nawet trąbki, znane z Wielkiej Krokwi.

  Jednym z długiej listy sponsorów nagród był tata Kamila Stocha Bronisław Stoch. Każdy, kto chciał, mógł złożyć podpis pod specjalnym transparentem z napisem "Skawica kibicuje Kamilowi Stochowi". Podpis złożył m.in. ks. Krzysztof Strzelczyk, proboszcz parafii w Skawicy. Kapłan wspólnie z proboszczem z Sidziny także znalazł się w gronie sponsorów. Do wygrania były m.in. aparat fotograficzny, tablet, narty.

  Między pierwszą a drugą serią skoków był czas na ciekawe atrakcje. Pierwsza z nich to zjazd na cymkolwiek. Ileż było z tego powodu radości! I tak po śniegu poruszała się ciuchcia z wagonikami przygotowana przez osoby uczestniczące w świetlicy środowiskowej. Była także dziewczynka w przebraniu Calineczki. A jeden z chłopców zjeżdżał po śniegu na sankach, które przedstawiały biurko z komputerem. Hitem okazał się wielki orzeł, który z trudem pokonał trasę zjazdu na cymkolwiek.

  Ale na tym nie koniec atrakcji. Dzieci zjeżdżały na workach z sianem, potem był przejazd vipów. Wśród nich znalazł się wójt Gminy Zawoja Marcin Pająk.

  VIII Mistrzostwa Amatorów w Skokach Narciarskich Polski Południowej zorganizowała Rada Sołecka w Skawicy, wraz z Urzędem Gminy Zawoja i Babiogórskim Centrum Kultury. W gronie bardzo licznych sponsorów znaleźli się prywatni przedsiębiorcy, a także starosta suski.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół