• facebook
 • rss
 • Wielki Post z "Beczką"

  mk

  dodane 01.03.2017 12:28

  Krakowskie Duszpasterstwo Akademickie "Beczka" wraz z portalem dominikanie.pl przygotowało w tym roku dwie akcje mające pomóc w przygotowaniu się do świąt wielkanocnych.

  W ramach pierwszej akcji - "Wsłuchaj się w ciszę" - każdego dnia Wielkiego Postu o 7.30 na facebookowym profilu "Beczki" oraz dominikanie.pl będą się pojawiały nagrania z krótkimi opowiadaniami. Każde z nich zakończone będzie pytaniem.

  - Zachęcamy, by słuchacz najbliższe 30 minut spędził bez muzyki, bez radia, po prostu w ciszy, na rozważaniu pytania, które opowiadanie wzbudza, a jeszcze lepiej niech rezonuje ono w nim przez cały dzień - mówi Agnieszka Wojtyniak z DA "Beczka".

  Tytuł drugiej propozycji - "Pij ze źródła, nie z konewki" - nawiązuje do słów jednego z listów św. Brata Alberta. - Mając tę ważną myśl w głowie, stworzyliśmy akcję, w której ułatwiamy w Wielkim Poście dostęp do wartościowych książek religijnych osobom niemającym ich być może w swoim domu - wyjaśnia A. Wojtyniak.

  Książki, oznaczone specjalnymi naklejkami, będzie można znaleźć w krakowskich kawiarniach: "Kolanko No 6" (ul. Józefa 17), Kawiarni Literackiej (ul. Krakowska 41), "Bona Książka i Kawa" (ul. Kanonicza 11), "Nie Lubię Poniedziałków" (ul. Szlak 14).

  Organizatorzy zachęcają też do podkreślania w przygotowanych książkach ciekawych fragmentów i notowania przemyśleń dla kolejnych czytelników. Po upływie Wielkiego Postu tak "wyczytane" książki zostaną zebrane i sprzedane na dorocznej charytatywnej akcji "Ciacho za Ciacho".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół