• facebook
 • rss
 • Pokaż, co wiesz o Janie Pawle II

  łk

  dodane 09.03.2017 10:00

  Do 26 marca można zgłosić się do udziału w XIII Konkursie Papieskim, który organizuje krakowski Instytut "Tertio Millennio".

  Instytut został założony w 1995 r. przez o. Macieja Ziębę OP i skupia młodych ludzi chcących podejmować dyskusję ze środowiskami i grupami prezentującym często odmienne poglądy, a także poprzez organizowane projekty pogłębić wiedzę o nauczaniu Jana Pawła II i założeniach katolickiej nauki społecznej.

  Jedną z takich inicjatyw jest Konkurs Papieski, adresowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, którego 13. edycja właśnie trwa. Tegoroczna rywalizacja przebiega pod hasłem: "Patriotyzm Karola Wojtyły - 1920-2005".

  - Konkurs Papieski kształtuje twórcze myślenie, stwarza możliwość skonfrontowania własnych przekonań z przesłaniem papieża Polaka. Jest więc zaproszeniem do rozpoczęcia głębszych studiów nad myślą Jana Pawła II - zachęcają organizatorzy.

  Pierwszy etap konkursu trwa do 26 marca. W jego ramach każdy zarejestrowany uczestnik musi rozwiązać online quiz na temat Jana Pawła II. Osoby, które uzyskają minimum 51 proc. poprawnych odpowiedzi, przejdą do etapu II, podczas którego 3 kwietnia wezmą jednocześnie udział w internetowym teście wielokrotnego wyboru.

  Następnie ok. 20 osób z największą liczbą punktów z każdego regionu przejdzie do etapu III, który potrwa od 5 do 27 kwietnia. Ich zadaniem będzie napisanie eseju na jeden z tematów podanych na stronie internetowej wydarzenia. Autorzy najlepszych prac zostaną zaproszeni do finału - 3 czerwca będą bronić pracy przed specjalną komisją.

  Zwycięzcy Konkursu Papieskiego w poszczególnych regionach w nagrodę wyjadą na wycieczkę do Rzymu. Ponadto organizatorzy wyróżnią również najlepszą szkołę oraz najlepszego opiekuna.

  Współorganizatorami XIII Konkursu Papieskiego są: Centrum Myśli Jana Pawła II, Biuro Podróży "Krakturs", Cafe Misja oraz Instytut Jana Pawła II KUL. Szczegóły i regulamin konkursu dostępny są na: www.konkurspapieski.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół