• facebook
 • rss
 • Do zmian potrzeba modlitwy i edukacji

  mk

  dodane 20.03.2017 19:56

  - Wszyscy wiemy jak trudna jest teraz walka o ochronę życia - mówił podczas koncertu z okazji Narodowego Dnia Życia dr inż. Antoni Zięba.

  Prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka przypomniał, że do sejmowej komisji petycji został złożony projekt ustawy, przygotowany przez Polską Federację Ruchów Obrony Życia.

  - W tym projekcie zapisano pełną obronę życia każdego poczętego dziecka. Bez żadnych wyjątków - tłumaczył A. Zięba. Zaznaczył, że "idąc za wskazaniami naszego episkopatu i zwykłą, ludzką roztropnością" w projekcie nie wprowadzono żadnych sankcji karnych dla kobiet, dokonujących aborcji.

  - Mówiliśmy i mówimy: kobieta jest drugą ofiarą aborcji. Ona dość się jeszcze po tym czynie nacierpi. My nie dodawajmy jej kar - podkreślał. Wyraził też nadzieję, że projekt będzie rozpatrywany już w najbliższych tygodniach.

  - Mieliśmy wielkie nadzieje, że nasze aktualne władze szybko pozytywnie rozwiążą problem obrony życia. Wiemy, że jest bardzo wiele uwarunkowań międzynarodowych i krajowych, powodujących, że rządzący nie mogą się skupić na tym temacie. Dalej jestem przekonany, że pozytywne zmiany nastąpią, ale to wymaga naszej aktywności - przekonywał.

  Przywołując słowa papieża Franciszka apelował o modlitwę w tej intencji oraz edukację, apostolstwo na rzecz obrony życia.

  Podczas zorganizowanego 20 marca w sali krakowskiej filharmonii koncertu "Życie zawsze zwycięża" wystąpili Akademicki Chór "Organum", Zespół Instrumentalny "Ricercar", Bogusław Grzybek (dyrygent), Joanna Trafas (sopran), Wiktoria Bisztyga (sopran), Andrzej Lichosyt (bas-baryton), Agnieszka Radwan-Stefańska (organy) oraz Izabela Drobotowicz-Orkisz (recytacje).

  W piątek 24 marca - również z okazji Narodowego Dnia Życia - odbędzie się konferencja "Sacrum i profanum współczesnej rodziny polskiej" (Urząd Wojewódzki w Krakowie, ul. Basztowa 22 s. 201). Początek konferencji o godzinie 10. Szczegółowy program i zapisy na stronie www.pro-life.pl/konferencja.

  Dzień później Mszy św. w intencji obrony życia (bazylika Mariacka, godz. 18.30) będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół