• facebook
 • rss
 • Maturzyści pod duchową ochroną

  Łukasz Kaczyński

  dodane 30.04.2017 07:04

  Już po raz szósty ojcowie, bracia i klerycy z krakowskiego zakonu pijarów organizują akcję Duchowej Adopcji Maturzystów (DAM).

  „Ucz się, módl i ufaj” – zachęcają pijarzy, którzy o pomyślność egzaminów tegorocznych maturzystów będą się modlić od 4 do 26 maja. W pierwszy dzień we wspólnocie seminarium zostanie odprawiona Msza św. w intencji abiturientów, a następnie przez cały okres matur w kaplicy seminarium zakonu pijarów przy ul. Dzielskiego 1 w Krakowie o godz. 15 odmawiane będą Koronka do Miłosierdzia Bożego, modlitwa do Ducha Świętego i modlitwy o dobre wybory w życiu, a także powołania.

  - Na pewno liczni młodzi, którzy mają dobry kontakt z Bogiem, sami proszą Go o wsparcie podczas egzaminów. Dużo jest jednak młodzieży, która ma tę relację nieco słabszą - dlatego także im chcemy dać poczucie, że od tej strony duchowej ktoś wspiera ich i otacza opieką podczas tego trudnego czasu - wyjaśnia o. Tomasz Abramowicz SP, współorganizator DAM-u. Jak mówi, o modlitwę proszą nie tylko sami zdający, ale także rodzice, rodzeństwo czy ich koledzy i koleżanki.

  To, że pijarska modlitwa rzeczywiście dodaje duchowych skrzydeł, potwierdzają świadectwa uczestników poprzednich edycji. "Tyle radości serce czuje, gdy się to czyta i wie, że wspólnota braci zakonnych modli się! Dziękuję również za modlitwę o rozeznanie. Mogę dać krótkie świadectwo, że oddałem się całkowicie Duchowi Świętemu i Panu. I mnie tak poniosło na wypracowaniu, że prawie mi zabrakło kartek!" - napisał Adam.

  "Wielkie Bóg zapłać za waszą modlitwę! Jestem już po wszystkich egzaminach. To było świetne doświadczenie - czuć nad sobą skrzydła waszej modlitwy! Bardzo dziękuję i jednocześnie proszę o modlitwę o dobre wybory w życiu" - dodała z kolei Ewa.

  Abiturienci, którzy chcieliby zostać otoczeni ochroną modlitwy zakonników i wszystkich - rodziców, przyjaciół czy znajomych - którzy także mogą włączyć się w to dzieło, powinni zgłosić się poprzez specjalny formularz na stronie: www.maturzysci.pijarzy.pl. Należy w nim wpisać imię, nazwisko, miejscowość, szkołę i adres e-mailowy.

  Na stronie można również pobrać informacje o akcji w różnych formach - plakatu, ulotek-wizytówek czy informacji zredagowanej do ogłoszeń duszpasterskich oraz odszukać różne modlitwy. "Myślami jesteśmy z Wami podczas matury. Powodzenia i niech Duch Święty Wam towarzyszy!" - napisali organizatorzy DAM-u.

  W ciągu dwóch ostatnich lat akcji pijarzy modlili się za około 4 tys. maturzystów. W tym roku do DAM-u zgłosiło się już prawie 1500 abiturientów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół