• facebook
 • rss
 • Oddał życie za Chrystusa i Kościół

  as /BPAK

  dodane 13.05.2017 11:19

  W Płokach, w sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin Robotniczych, w 71. rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Michała Rapacza Mszę św. w intencji jego rychłej beatyfikacji odprawił abp Marek Jędraszewski.

  Uroczystości w kościele parafialnym w Płokach odbywały się w rocznicę męczeństwa ks. Michała Rapacza - zamordowanego przez komunistów, w przeddzień rocznicy zamachu na Jana Pawła II i początku objawień w Fatimie.

  W homilii abp Marek Jędraszewski przywołał słowa św. Jana Pawła II, że wiek XX stał się na powrót wiekiem męczenników na niespotykaną dotąd skalę.

  - W ten poczet męczenników należy wpisać także sługę Bożego ks. Michała Rapacza, który oddał swoje życie za Chrystusa i Kościół dlatego, że jednoznacznie głosił Chrystusową Ewangelię, przypominając, że nie ma innej drogi do zbawienia - mówił metropolita krakowski, podkreślając, że w 1946 r. w Polsce głoszono anty-Ewangelię w postaci ideologii marksistowskiej i wskazywano na inną drogę dochodzenia do tego, by człowiek mógł osiągnąć szczęście.

  - Ksiądz Michał Rapacz stał się świadkiem Chrystusa, bo szedł tą drogą, którą On wyznaczył - mówił abp Marek Jędraszewski. Podkreślił także znaczenie ks. Rapacza dla Kościoła krakowskiego i parafii: - To świadczy o tym, że wierzycie, uznajecie wagę świadectwa o Chrystusie, jakie dał swoim posługiwaniem i swoim życiem sługa Boży ks. Michał.

  Podczas Mszy św. do sakramentu bierzmowania przystąpiło 17 młodych osób z parafii w Płokach, do których zwrócił się metropolita krakowski: - Chcecie wyznawać chrześcijańską wiarę i według niej żyć, a to znaczy wejść na drogę, którą nam wyznaczył Jezus Chrystus i żyć prawdą Jego Ewangelii. Na przekór wszystkim nieprawdom i kłamstwom współczesnego świata. Mówicie, że chcecie przyjąć Ducha Świętego, by mężnie wyznawać wiarę. Nikt z nas nie wie, przed jakim próbami stanie w dalszym życiu. Życzę wam wszystkim, by nie były to próby dramatyczne. Miejcie świadomość - zawsze i wszędzie trzeba będzie dawać świadectwo o Panu Jezusie, zawsze i wszędzie trzeba będzie kroczyć Jego drogą, drogą krzyża - podkreślił abp Marek Jędraszewski.

  Przed Eucharystią wierni zgromadzili się przy grobie ks. Michała Rapacza. Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. infułat Michał Jagosz, postulator procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół