• facebook
 • rss
 • Bp Muskus: Bóg zawsze daje nam szansę

  mk

  dodane 14.05.2017 10:40

  Modlitwą w sanktuarium MB Fatimskiej w Trzebini rozpoczął się cykl nabożeństw fatimskich w sanktuariach maryjnych archidiecezji krakowskiej.

  Do października, każdego 13. dnia miesiąca - w związku z setną rocznicą objawień fatimskich - krakowscy biskupi będą przewodniczyli nabożeństwom w sanktuariach maryjnych.

  - Orędzie z Fatimy mówi przede wszystkim o tym, że Bóg zawsze daje nam szansę - mówił bp Damian Muskus podczas pierwszego z takich nabożeństw.

  - Posługując się Maryją i małymi ubogimi dziećmi, Bóg przypomina nam, jak bardzo zależy Mu na naszym zbawieniu. W świetle Jego miłosierdzia nasze grzechy nie mogą być w tym przeszkodą - wyjaśniał biskup.

  - W objawieniach fatimskich ważne jest jednak jedno małe słowo: "jeśli". Jeśli świat się nie nawróci, jeśli nie będzie pokutował, jeśli nie będzie się modlił - nie dostąpi zbawienia. Bezmiar Bożego Miłosierdzia spotyka się z naszą wolną wolą. Możemy odrzucić miłosierdzie, albo odpowiedzieć na nie naszym nawróceniem prowadzącym do dobrego i pięknego życia - tłumaczył biskup.

  Bp Damian Muskus przyznał, że "Fatima jest wyzwaniem dla współczesnego racjonalizmu, bo wskazuje, że odpowiedzią na zło wojen i prześladowań nie są wielcy politycy i ich strategie, ale przemienione serca ludzi, którzy z prostotą i nadzieją podejmują pokutę w intencji świata i nie szczędzą sił, by z pokorą błagać Boga o zmiłowanie".

  - Wydarzenia sprzed stu lat są jak echo wypowiedzianego przez Maryję Magnificat o Bogu, który "okazał moc swego ramienia, rozproszył pyszniących się zamysłami serc swoich. Strącił władców z tronu, a wywyższył pokornych". Odpowiedzią na wielkie ideologie XX wieku, na odrzucenie Ewangelii i łamanie sumień, na pokusę życia, jakby Boga nie było, jest wiara trojga ubogich dzieci, które z odwagą i ufnością przyjęły słowa Maryi i przekazały je światu. Dziś, po wstrząsających wydarzeniach minionego wieku, wiemy, jak skuteczna okazała się siła modlitwy i zawierzenia, do którego zachęcała Fatimska Pani - przekonywał bp Muskus.

  Zachęcał przy tym, by w świętowaniu jubileuszu objawień nie zagłuszyć słów Maryi, która "przez świętych pastuszków z Portugalii wciąż woła do naszych serc o ich przemianę, o pokutę i nawrócenie".

  - Obyśmy nie zagubili jej słów, bo - jak wskazywał papież Benedykt XVI - "łudziłby się ten, kto sądziłby, że prorocka misja Fatimy została zakończona" - powiedział.

  Czytaj także:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół