• facebook
 • rss
 • Nie trzeba było ich szukać

  jg

  dodane 15.05.2017 12:50

  W Zakopanem zakończył się XII Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej "Szukałem Was", w którym wzięło udział 200 osób.

  XII Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej, organizowany przez burmistrza Zakopanego, trwał od 11 do 14 maja. Obejmował 4 dziedziny sztuki: muzykę, plastykę, literaturę i teatr. Wzięło w nim udział prawie 200 uczestników. Najlepsi zaprezentowali się podczas Koncertu Laureatów, podczas którego wręczono także dyplomy i nagrody.

  Co roku festiwal jest odpowiedzią na papieskie słowa: "Szukałem was, teraz wy przyszliście do mnie". Gromadzi on młodzież, która chce żyć i tworzyć w oparciu o wartości chrześcijańskie i naukę Jana Pawła II. Tegoroczna edycja miała szczególny charakter, w związku ze zbliżającą się 20. rocznicą wizyty Jana Pawła II w Zakopanem. Patronatem objęli festiwal abp Marek Jędraszewski, kard. Stanisław Dziwisz, ks. inf. Stanisław Olszówka oraz ks. dziekan Bogusław Filipiak.

  Dla uczestników organizatorzy przygotowali bogaty program, który wypełniły wspólne nabożeństwa, warsztaty i przesłuchania, a także ciekawe koncerty. Pierwszego dnia Zespół im. Klimka Bachledy zaprezentował kulturę i tradycje Podhala, drugiego dnia wystąpili Grzegorz Bukowski - laureat Salwatoriańskiego Festiwalu Piosenki Religijnej w Trzebnicy oraz zespół Bethel.

  Uczestników oceniało jury w składzie: muzyka - Anna Chowaniec-Stasińska, Jacek Cygan, dr Monika Bachowska; plastyka - Lidia Rosińska-Podleśny, Małgorzata Rosińska, Paula Solańska; literatura - Joanna Staszak, Maria Mateja-Torbiarz; teatr - Krzysztof Najbor, Katarzyna Pietrzyk, Wojciech Chowaniec. Opiekę duchową sprawowali salwatorianie ks. Maciej Szeszko i ks. Łukasz Anioł.

  Dwie równorzędne nagrody Grand Prix w wysokości 1.000 zł. (ufundowane przez Księdza Infułata Stanisława Olszówkę) otrzymał zespół teatralny "Bez nazwy" z Załucznego za przedstawienie "Szlachetna Wigilia" oraz (nagroda tej samej wartości) "Wspólnota Młodego Misjonarza" z Zakopanego za spektakl "Matka Boża i dzieci z Fatimy". Nagroda Grand Prix w kat. muzyka w wysokości 1.000 zł. przyznano Aleksandrze Nykiel z Bielska Białej.

  Laureatami w kategorii literatura zostali Karol Pietrzyk z Zakopanego i Maria Czupryn z Wałbrzycha. Jury przyznało też 8 równorzędnych wyróżnień rzeczowych dla: Weroniki Głodek ze Świętochłowic, Jana Wojtyły z Chochołowa, Gracjana Depki, Lilianny Florek, Miłosza Gruszki, Zuzanny Kopieć, Pauliny Rzepki i Zuzanny Śliwy (wszyscy z Zakopanego).

  W kategorii plastyka I miejsce w różnych kategoriach wiekowych zajęli: Piotr Kozioł z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Woli Ocieckiej, Alicja Fudalewicz z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu i Jan Mierzwa z Gimnazjum nr 1 z Konstantynowa Łódzkiego.

  Laureatami w kategorii teatr i muzyka zostali (podajemy tylko I lub II miejsce): Mikołaj Dyka ze Starachowic, Chór Niepublicznej Szkoły Muzycznej I st. w Piekarach Śląskich oraz zespół "Shalom" z Zakopanego za fragmenty dramatu "Brat naszego Boga".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół