Nowy numer 21/2018 Archiwum

XX Pielgrzymka "Sursum Corda"

W sobotę 3 czerwca górale pójdą w Jubileuszowej XX Pieszej Pielgrzymce "Sursum Corda" z Zakopanego do Ludźmierza. Pielgrzymka wiedzie dokładnie tą trasą, którą w 1997 roku przejechał papamobilem papież Jan Paweł II.

Pielgrzymka rozpocznie się 3 czerwca o godz. 7 rano w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach. Potem pątnicy będą przechodzili przez następujące miejscowości: Kościelisko-Salamandra, Gubałówka, Furmanowa, Ząb, Bustryk, Sierockie, Bańska Wyżna, Bańska Niżna, Szaflary, Maruszyna, Ludźmierz. Na godz. 18 zaplanowano Mszę św. w sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala.

Jak zawsze na uczestników pielgrzymki będą czekać mieszkańcy wszystkich wiosek, przez które wiedzie trasa pielgrzymki. Już dziś obiecują, że będą częstować ich napojami. Nie zabraknie też gorących posiłków, a trasa będzie udekorowana papieskimi i maryjnymi chorągwiami, bowiem w 1997 r. swoim papamobilem pokonał ją Jan Paweł II. Papież pozdrawiał wtedy licznie zgromadzonych wzdłuż drogi mieszkańców. 

Warto dodać, że Drogą Papieską przejeżdżają także w pielgrzymce strażacy z całego podhalańskiego regionu, a od kilku lat śladami Białego Pielgrzyma podążają również motocykliści, w tym także ci z grupy "Pasja i Wiara".

Zapisy na pielgrzymkę są przyjmowane w parafiach. Można też zgłosić się do organizatorów przed samym wyjściem na Krzeptówkach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • xmariusz
    21.05.2017 09:45
    Pragnę dyskretnie zwrócić uwagę, że pielgrzymka nie idzie w pełni trasą papieską ponieważ Jan Paweł II jechał z Księżówki a nie z Krzeptówek. Przejeżdżał ul. Powstańców Śląskich pod hotelem Kasprowy, więc nawet nie przejeżdżał przez Krzeptówki. Pierwsza zaś pielgrzymka Sursum Corda wiodła właśnie z Księżówki do Ludźmierza.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma