• facebook
 • rss
 • Zabawa w plebańskich ogrodach

  jg

  dodane 29.05.2017 12:31

  Darmowe atrakcje dla dzieci, jak jazda konna czy dmuchane zjeżdżalnie, występy zespołów oraz występy artystyczne najmłodszych - to tylko wybrane punkty programu Parafialnego Święta Rodziny, które odbyło się 28 maja w parafii w Miętustwie.

  - Bardzo się cieszę, że udało się już kolejny raz zorganizować nasze rodzinne świętowanie w ogrodach plebańskich. Czuje się tu rodzinną atmosferę z Bożym Błogosławieństwem! - mówił z radością ks. Janusz Rzepa, proboszcz podhalańskiej parafii.

  Na uczestników, którzy licznie dopisali, czekało sporo atrakcji. Były występy zespołów regionalnych, występy najmłodszych parafian związanych ze szkołami z miejscowości, które współtworzą parafię, konkursy sprawnościowe. Można było również spróbować swoich sił w konkursie wiedzy wszechstronnej. Zaprezentowały się także grupy parafialne, jak "Pasja i Wiara", czy scholka. Przed góralami z Miętustwa wystąpił również nowotarski zespół "Nice Music". Dzieci cieszyły się także z możliwości zobaczenia od środka wozu strażackiego.

  Wiele atrakcji było dostępnych dla najmłodszych zupełnie za darmo. Można było np. pojeździć konno czy skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni. - To wszystko dzięki naszym licznym sponsorom. Trudno ich wszystkich wymienić. Każdemu będziemy dziękować indywidualnie. Wielu z nich pragnęło również pozostać anonimowymi - podkreśla ks. Janusz Rzepa.

  W czasie trwania pikniku na parkingu obok kościoła zaparkował specjalny autobus, w którym parafianie mogli oddać krew. Chętnych było bardzo wielu.

  W parafialny festyn rodzinny zaangażowały się szkoły na terenie parafii i mieszkańcy wszystkich czterech wiosek: Cichego, Starego Bystrego, Czerwiennego i Ratułowa. Oczywiście nie zabrakło pysznych regionalnych smakołyków i stanowiska z grillem. Swoją pomoc okazało także Gminne Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu.

  Parafia w Miętustwie w 2018 r. będzie świętowała jubileusz 110-lecia. O wspólnocie było głośno w 2004 r., kiedy kościół ucierpiał w wyniku trzęsienia ziemi na Podhalu. Wówczas wierni nie mogli głośno śpiewać w świątyni.

  W parafii działa wiele grup, w tym m.in. Związki Podhalan w każdej z miejscowości. Wspólnota w Miętustwie organizuje także co roku zlot motocyklowy, który zaczyna się zawsze od Mszy św. Na spotkanie przybywa kilkaset osób na swoich "ryczących" maszynach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół