Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Święto Brata Alberta

Ogólnopolskie uroczystości ku czci św. Brata Alberta odbędą się w sobotę 10 czerwca w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach.

Mszy św. o godz. 12 będzie przewodniczył abp Stanisław Gądecki. Eucharystię poprzedzi natomiast oratoryjno-kantatowy koncert, który rozpocznie się o 10.45.

Do udziału w sobotnich uroczystościach zachęca w specjalnym zaproszeniu abp Marek Jędraszewski.

"Niech wspólna modlitwa zanoszona do Boga przez wstawiennictwo św. Brata Alberta wyprosi szczególne łaski dla naszej Ojczyzny, a dla każdego z wierzących dar bezinteresownej miłości w realizacji chrześcijańskiego powołania" - pisze metropolita krakowski.

Do uczestnictwa w obchodach zaprasza on "wszystkie parafie Archidiecezji Krakowskiej, kapłanów, osoby życia konsekrowanego, studentów, młodzież, wszystkich, dla których św. Brat Albert jest szczególnym wzorem realizacji przykazania miłości bliźniego".

Kolejnym punktem Roku Brata Alberta będzie Msza św. w jego liturgiczne wspomnienie, czyli 17 czerwca, w krakowskim sanktuarium "Ecce Homo". Odpustowej Eucharystii będzie tam przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy