• facebook
 • rss
 • Pasterskie zaproszenie na procesję

  łk

  dodane 10.06.2017 09:00

  Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski skierował do wiernych specjalne zaproszenie na procesję Bożego Ciała z katedry wawelskiej na Rynek Główny w Krakowie.

  "Wyjdziemy z Najświętszym Sakramentem na ulice i place królewskiego Miasta Krakowa, aby wyznać naszą wiarę i prosić Zbawiciela o Jego błogosławieństwo" - napisał abp Jędraszewski o centralnej krakowskiej procesji 15 czerwca.

  Rozpocznie się ona o godz. 9 Mszą św. na dziedzińcu przed katedrą wawelską. Następnie wierni przejdą na krakowski rynek. Po drodze zatrzymają się przy ołtarzach zlokalizowanych obok kościołów św. Idziego, świętych Apostołów Piotra i Pawła, św. Wojciecha, a także przy Bazylice Mariackiej.

  Jak zaznaczył metropolita, temat przewodni procesji będzie dotyczył Maryi. "Wspominając rocznice objawień fatimskich i koronacji Cudownego Obrazu Królowej Polski na Jasnej Górze, będziemy gorąco prosić Maryję, Niewiastę Eucharystii, aby kierowała nas do Jezusa, obecnego w znaku chleba i prowadzącego swój Kościół po drogach historii. Chcemy od Niej uczyć się miłości do Jezusa i wrażliwości na potrzeby ludzi, jak tego uczył św. Brat Albert i inni święci i błogosławieni naszego Miasta" - wyjaśnił.

  "Z Maryją i przez Jej wstawiennictwo będziemy także prosić naszego Pana i Zbawiciela o błogosławieństwo dla umiłowanej Ojczyzny, małżeństw i rodzin, a także dla każdego z nas" - dodał.

  Po zakończeniu procesji przed Bazyliką Mariacką zostanie odprawiona Msza św. dla tych, którzy nie mogli w niej uczestniczyć na wawelskim wzgórzu.

  "Proszę, aby w procesji Bożego Ciała uczestniczyły reprezentacje wszystkich krakowskich parafii wraz ze swoimi Księżmi Proboszczami i Rektorami kościołów, asysty procesyjne, zgromadzenia zakonne żeńskie i męskie, bractwa, stowarzyszenia, wspólnoty, wojsko, ludzie nauki i kultury, władze miejskie i samorządowe, szkoły katolickie, młodzież" - zaapelował abp Marek Jędraszewski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół