• facebook
 • rss
 • Jak zarządzać dziedzictwem?

  bg

  dodane 01.07.2017 11:29

  Dyskutują o tym od dzisiaj w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa uczestnicy Forum Zarządców Miejsc Światowego Dziedzictwa.

  Impreza, organizowana przez krakowskie władze miejskie, towarzyszy 41. Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zakończy się 6 lipca.

  - Spotykamy się na dzień przed uroczystym otwarciem 41. sesji. Większość uczestników forum będzie na pewno śledziła szczególnie te dni, kiedy będziemy dokonywali przeglądu stanu zachowania poszczególnych obiektów na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO - powiedział prof. Jacek Purchla, przewodniczący Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO.

  Zarządzanie miejscami dziedzictwa nie jest łatwe. Na Liście Światowego Dziedzictwa jest ponad 1000 miejsc. Obiekty podlegające ochronie zajmują na świecie 276 milionów hektarów powierzchni. Warunki do ochrony dziedzictwa kulturowego zapewniają, co prawda, państwa, ale ponieważ poszczególne obiekty nie są tylko państwowe, więc zarządzają nimi również samorządy, Kościoły, organizacje, a nawet osoby prywatne. - Dlatego tak istotne jest wzajemne przekazywanie doświadczeń - powiedział dr Andrzej Kulig, wiceprezydent Krakowa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Yanosh
   13.08.2015 16:48
   Wszystko fajnie, tylko szkoda, że prokuratura nie powiedziała najważniejszego: że wyłudzali ludzie związani z PO i WSI i przelano 400 ml zł na konto ambasadora na Cyprze nominowanego przez ustępującą władzę.
  • Stanisław_Miłosz
   13.08.2015 16:51
   http://wpolityce.pl/gospodarka/262138-jakie-sa-zwiazki-pomiedzy-wolominskim-sk-bankiem-a-platforma-zaczyna-byc-goraco


   http://wpolityce.pl/gospodarka/262128-nadzor-komisaryczny-w-banku-spoldzielczym-w-wolominie-kolejki-przed-kasami-i-pytania-o-odpowiedzialnosc-poslanki-po-krystyny-skowronskiej


   Kumulacja jak w Lotto.
   Ale chyba nie jak w "Na kogo trafiło, to bęc!"? Bo przecież, by w Wołominie przypadek? Niemożliwe!

   Ale co tam! Po to jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny by jeleniom dzioby zatkać, by za głośno nie kłapały.

   A że wszyscy za to zapłacą? Taka jest natura wolnego rynku: By żyć mógł ktoś (bez natrętnego pyania "Jak żyć, jak żyć, panie?"), zdychać musi ktoś.
  • Krzysiek
   13.08.2015 17:00
   W Polsce jest ponad 1 700 kas z oddziałami.

   Na podstawie dwóch przestępstw, władza znalazła pretekst do zniewolenia SKOKów i przekazania ich bankom, które są zagraniczną własnością.

   Jak władza chce - sprawnie może działać - tylko komu służą działania władzy?


   Drugim wątkiem, są uczestnicy-synowie w tych przestępczych kasach.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół