• facebook
 • rss
 • Metropolita zaprasza na pielgrzymkę

  łk

  dodane 12.07.2017 10:13

  Abp Marek Jędraszewski skierował do diecezjan specjalne zaproszenie do udziału w XXXVII Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Krakowskiej na Jasną Górę.

  Jak zauważył metropolita krakowski, wakacje są dla wielu osób okazją do wypoczynku i zmiany codziennego harmonogramu dnia. "Okres wakacji jest również czasem odkrywania Boga w otaczającym nas świecie i w drugim człowieku" - napisał.

  Zdaniem arcybiskupa, pielgrzymka to niepowtarzalna przestrzeń do otwarcia się człowieka na Boże działanie w jego życiu. "Codzienna wędrówka w grupie pątników - wypełniona Eucharystią, modlitwą, śpiewem, chwilami zadumy nad rozważanym słowem Bożym - pozwala na nowo rozpalić w sercu płomień wiary, o który powinniśmy się troszczyć na każdym etapie naszego życia" - wyjaśnił.

  Dodał, że wędrowanie to także możliwość odkrywania piękna świata oraz miejsce umożliwiające budowanie relacji z innymi ludźmi, którzy wspólnie uczestniczą w "swoistych rekolekcjach w drodze".

  Przypomniał również, że tegorocznemu pielgrzymowaniu przewodzi hasło: "Idźcie i głoście". "Nasze wędrowanie do stóp Czarnej Madonny nie będzie zatem tylko kroczeniem przed siebie, ale będzie głoszeniem innym ludziom orędzia o Bogu, który jest Miłością. Podczas drogi wsłuchiwać się będziemy w konferencje, które pomogą nam w jeszcze lepszym przeżywaniu sakramentu pokuty i pojednania - sakramentu Bożego miłosierdzia" - wyjaśnił.

  Przekonywał przy tym, że to właśnie z doświadczenia Bożej miłości powinno wynikać ukazywane świadectwo wiary. "Pragniemy, aby wszyscy, którzy zobaczą naszą więź z Bogiem, zostali do Boga pociągnięci i przez Niego umocnieni" - zapewnił.

  Hierarcha przypomniał pątnikom, że ich wędrówka odbywa się w roku szczególnych rocznic - 300. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej papieskimi koronami i 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie - oraz w Roku św. Brata Alberta, dla którego Matka Boska z Jasnej Góry była szczególną Orędowniczką i Opiekunką.

  "Polećmy się wszyscy opiece Tej, która od tylu już lat nieustannie »otacza macierzyńską miłością Naród, który Ją wybrał na swoją Królową, broni go w niebezpieczeństwach, udziela mu pociechy w utrapieniach i wspiera go w dążeniu do wiecznej ojczyzny, aż nadejdzie pełen blasku dzień Pański«" - napisał.

  W zakończeniu swojego zaproszenia, które w kościołach archidiecezji będzie odczytywane 16 lipca, abp Jędraszewski na trud pielgrzymowania udzielił diecezjanom pasterskiego błogosławieństwa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół