• facebook
 • rss
 • Nowe boisko w Nowej Hucie

  aw, mk

  dodane 13.07.2017 13:14

  Na Suchych Stawach przy ul. Ptaszyckiego otwarto 12 lipca nowe boisko piłkarskie. Obiekt poświęcił o. Wincenty Zakrzewski, proboszcz z pobliskiego opactwa cystersów w Mogile.

  - Suche Stawy to historia krakowskiego sportu, miejsce z tradycjami, to jeden z najważniejszych ośrodków na sportowej mapie naszego miasta - powiedział prezydent miasta Jacek Majchrowski.

  W ramach inwestycji, która kosztowała niespełna 2,9 mln zł, wykonano m.in. boisko ze sztuczną trawą o wymiarach 105 x 66 m. Obiekt ma ogrodzenie panelowe, piłkochwyty za bramkami oraz oświetlenie.

  Operatorem nowego boiska będzie Stowarzyszenie "Nowy Hutnik 2010", które ma już pod swoją opieką stadion miejski Hutnika, a także trawiaste boisko treningowe. Na terenie tego samego kompleksu działają również Centrum Rozwoju Com-Com Zone (kryty basen, siłownia), hala widowiskowo-sportowa Suche Stawy oraz boiska piłkarskie (z naturalną i sztuczną nawierzchnią), których operatorem jest Stowarzyszenie "Siemacha".

  - Miasto od lat stara się rozbudowywać i modernizować infrastrukturę sportową na Suchych Stawach w trosce o bardzo dobre warunki do działania dla obu stowarzyszeń. Ale beneficjentami tych inwestycji są nie tylko "Nowy Hutnik 2010" i "Siemacha", ale też inne kluby i organizacje - zapewnił J. Majchrowski.

  Przykładem jest klub Trefl Proxima Kraków, dla którego miasto przygotowuje halę Suche Stawy do rozgrywek Orlen Ligi w piłce siatkowej kobiet. W ubiegłym miesiącu, podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy UEFA Euro U21, na stadionie miejskim Hutnika trenowali piłkarze reprezentacji Danii i Hiszpanii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół